Do najbardziej znanych cech oleju kokosowego zaliczamy dobry wpływ na zdrowie wewnętrzne organizmu oraz jego olbrzymie zdolności pielęgnacyjne. Można spożywać go w przetworzonej formie lub spotkać jako bezcenny składnik kosmetyków. 
Naturalny olej kokosowy i jego właściwości tworzą niezwykłą jakość w kosmetologii, w zdrowej i ekologicznej kuchni czy medycynie naturalnej. Mowa oczywiście jest o oleju nierafinowanym, który jest otrzymywany w procesie zimnego tłoczenia. W procesie rafinacji i obróbki termicznej wiele właściwości oraz cennych składników ulega zniszczeniu lub redukcji do śladowych ilości. Pozostaje wtedy mało przydatna i niemal bezwartościowa namiastka produktu, który tak naprawdę powinien nieść wiele właściwości prozdrowotnych i kosmetycznych. A jakie właściwości i wartości kosmetyczne ma olej kokosowy?
Nieprzeceniony wpływ na zdrowie
Dla zdrowia samo spożywanie oleju kokosowego jest ważne pod względem zwalczania infekcji bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych. Olej tłoczony na zimno zawiera 50% kwasu laurynowego, który jest przekształcany przez ludzkie enzymy do postaci monolaury. Uzyskane w ten sposób związki pomagają zwalczać organizmowi chorobotwórcze bakterie, wirusy czy grzyby. Dzięki olejowi kokosowemu zwalczane są nie tylko drobnoustroje, ale również skutki ich działania na ludzki organizm. Zaliczamy do nich wrzody żołądka, próchnicę, zatrucia pokarmowe, a nawet walkę z groźnym gronkowcem lub drożdżakiem. Owe właściwości również sprawdzają się w kosmetyce.
Olej kokosowy w kosmetyce
Kosmetyki z oleju kokosowego to przede wszystkim różnego rodzaju kremy. Zaliczamy do nich naturalne serum do twarzy, aromatyczne masło do ciała czy peeling do ciała. Dlaczego akurat w tych kosmetykach? Zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce jest uwarunkowane jego ogromnymi możliwościami nawilżającymi. Do tego zawarte w nim antyoksydanty skutecznie wygładzają zmarszczki i fałdki na skórze. Skutecznie niweluje również zmęczenie czy worki pod oczami.
Poza tym kosmetyki z olejem kokosowym świetnie sprawdzają się nie tylko na suchą i zniszczoną skórę, celem nawilżenia jej, ale również świetnie regeneruje jej warstwę lipidową. Dzięki tej własności staje się ona bardziej elastyczna i miękka w dotyku.
Kosmetyki z oleju kokosowego rozprawią się także z bliznami czy rozstępami, ale trzeba dobrać odpowiedni preparat o wyszczególnionych właściwościach nawilżających lub niebywale uelastyczniających. Specjalistycznych kosmetyków i informacji na ich temat należy szukać na profesjonalnych portalach typu https://www.clochee.com/olej-kokosowy-kosmetyka.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku