Czy istnieje gadżet, z którego może skorzystać niemal każde dziecko? Zachwyci i dziewczynkę, i chłopczyka? Zdecydowanie tak! Rowerek trójkołowy Smart Trike to doskonałe rozwiązanie dla maluszków już od 6. miesiąca życia. Będzie rósł razem z nim, dbając o jego dobrą zabawę i bezpieczeństwo, a rodzicom zapewniając spokój zarówno podczas codziennych spacerów, jak i wakacyjnych wyjazdów. Czym tak naprawdę wyróżnia się rowerek 8w1 Smart Trike i w czym kryje się jego inteligencja?

1 Rowerek 8w1 - funkcjonalne rozwiązania dla dziecka i rodzica

Rowerek trójkołowy Smart Trike to nie chwilowa moda, która zaraz przeminie. To także nie zabawka, która znudzi się dziecku po kilku dniach użytkowania. Mnogość jego cech i niepodważalnych zalet, a także użyte w produkcji technologie sprawiają, że zarówno dziecko, jak i rodzic, będą nim oczarowani. Rowerek 8w1 to naprawdę atrakcyjny produkt na lata.

Smart Trike rowerek jak wózek - tak często lubi być nazywany przez użytkujących go rodziców. Dlaczego? Bo jest zarówno rowerkiem dla najmłodszych, jak i praktycznym wózkiem spacerowym. Wygodny rozkładany daszek nad głową maluszka chroni jego oczy i skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Warto podkreślić, że większość elementów, w jakie został wyposażony rowerek 8w1, rośnie wraz z rozwojem dziecka. 

2 Rowerek trójkołowy Smart Trike - etapy rozwoju

Rowerek 8w1 Smart Trike to urządzenie, które dopasuje się do aż 7 etapów rozwoju dziecka

I etap to okres po 6 m.ż., kiedy dziecko jeszcze samodzielnie nie siedzi. Rodzic może ustawić siedzisko tak, by skierować maluszka twarzą do siebie, rozwijając w ten sposób jego zdolności komunikacyjne i przez cały czas spaceru mieć je na oku. Nie będzie problemu w razie potrzeby drzemki, bo oparcie rowerka ma możliwość odchylenia, a wyściełany zagłówek zapewnia komfort.

II etap uwzględnia pierwsze próby samodzielności - powyżej 9. miesiąca życia. Wygodny przycisk do zmiany kierunku siedziska o 180 st. sprawia, że dziecko może zarówno bez trudu komunikować się z rodzicem, jak i poznawać otaczającą go okolicę. Jego nóżki nie męczą się, bo spoczywają na specjalnym podnóżku.

Na tym poziomie rozwoju maluszka wyróżnia się także etap III, w którym rodzic ma możliwość podniesienia oparcia, by dziecko mogło swobodnie oglądać otoczenie. Jego nóżki spoczywają na podnóżku, a ochronę przed słońcem zapewnia budka z dodatkową ochroną UV. O bezpieczeństwo podczas spaceru dbają 5-punktowe pasy i pałąk.

Powyżej 12. miesiąca życia, czyli w IV etapie rozwoju, dziecko jest już bardziej zdecydowane w swoich samodzielnych decyzjach. Najwyższa pora demontażu podnóżka, by dziecko mogło przyjąć prawidłową postawę, opierając stópki o dwie podstawy, spełniające rolę kolejnych podnóżków. Rodzice wciąż mają kontrolę w postaci uchwytu.

Gdy maluszek skończy 18 miesięcy, przechodzi do V etapu. W tym okresie właśnie usuwana jest budka. Nic już nie przeszkadza mu w swobodnym eksplorowaniu otoczenia.

Etap VI to duży krok dla malucha. Właśnie wtedy, gdy skończy 2 lata, dziecko zyskuje pełną swobodę jazdy, bo demontowany jest pałąk i wpięte zostają pedały. Co więcej, rowerek Smart Trike posiada “magiczny przycisk”, który sprawia, że od tej pory kontrolę nad jazdą przejmuje dziecko.

W etapie VII, powyżej 30. m.ż., należy już tylko maksymalnie obniżyć rączkę dla rodzica, dzięki czemu rowerek 8w1 będzie bardzo łatwy w prowadzeniu dla dziecka. Dzięki bezpiecznemu wysokiemu oparciu i pasom, pozostaje tylko cieszyć się jazdą!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku