Klienci indywidualni i firmowi – jedni i drudzy powinni już teraz zacząć myśleć o grudniowych prezentach. Ani się obejrzymy, a listopadowe dni świąteczne będą już tylko wspomnieniem. Wcześniej zaplanowane zakupy podarunków dla bliskich, znajomych, współpracowników czy szefów, gwarantują większy wybór i mniej stresu! Dziś jednak przyglądamy się akcesoriom i produktom do pakowania świątecznych podarków, które warto uwzględnić w liście zakupowej.

 


Torebka czy pudełko?

Mając już upatrzony prezent, rozważamy sposób jego zapakowania. Z podarunkiem chcemy dotrzeć bezproblemowo do osoby, której ma być on wręczony. Na nic jednak nasze wysiłki w pakowaniu, gdy po drodze pakunek wyląduje na ziemi i się zniszczy. Z tego względu warto przemyśleć, jaki rodzaj opakowania wybrać. Do wyboru mamy torebki oraz pudełka. Które z nich sprawdzą się lepiej?

Torebki ze sznureczkowymi uchwytami dobrze sprawdzają się do prezentów lekkich lub tych średnio ciężkich. Są alternatywą dla klasycznych papierów, ponieważ nie każdy kształt czy rozmiar są proste do zapakowania w papier. Ponadto torebka jest wygodna, a decydując się na estetyczny kolor czy nadruk, zyskuje się na ładnym, świątecznym opakowaniu. Trwałe i wytrzymałe torebki do pakowania grudniowych prezentów, można znaleźć w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

W jakich przypadkach lepiej sprawdzą się pudełka? Przede wszystkim można je zakupić w różnych rozmiarach, z nadrukiem bądź bez. Ponadto mogą posiadać wygodne zamykanie lub będzie trzeba dodatkowo zabezpieczyć je taśmą (można również wybrać świąteczną!). Pudełka są idealnym pomysłem na opakowanie podarunków, które niestety nie mogą osobiście trafić do bliskich czy znajomych. W tekturowe opakowania włożyć można praktycznie wszystko, wystarczy dobrać rozmiar oraz grubość i typ tektury, aby pudełko zapewniło odpowiednią wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.
 

Zabezpieczanie pakunków wewnątrz

Jeśli decydujemy się na prezenty delikatne, kruche, wykonane ze szkła, wrażliwe na wstrząsy czy też nieodporne na działanie czynników pogodowych, mimo zewnętrznego opakowania, potrzeba dodatkowej ochrony wewnątrz pudełek i torebek. W tym celu przyda się chociażby folia bąbelkowa. Doskonale amortyzuje wstrząsy, wypełnia dokładnie paczki, ale jest lekka, dlatego nie wpływa na wagę przesyłki.

Uzupełnienie stanowi folia stretch, która jest wydajna i łatwa w zastosowaniu. Owinięte nią pakunki są chronione przed dostępem czynników zewnętrznych. Ponadto stretchową folią łatwo połączyć ze sobą opakowania o różnych rozmiarach, uzyskując jeden pakunek.

 

Niezbędne akcesoria

Dozowanie taśm, którymi zakleja się świąteczne przesyłki, może być uciążliwe, dlatego warto postawić na dyspensery. Na rynku znajdziemy zarówno te do taśm, jak i do wspomnianej wcześniej folii stretch. Jeśli liczymy na oszczędności, a do zapakowania, dostarczenia osobiście lub wysyłki mamy całkiem sporo zaplanowanych prezentów, kupujmy zestawy akcesoriów bądź rozmaitych produktów służących do pakowania. Zapłacimy mniej, a i nie przyjdzie nam biegać bo sklepach, by znaleźć brakującą taśmę lub folię.

Do grudnia zostało wbrew pozorom niewiele czasu. Przyjrzyjmy się ofertom opakowań świątecznych i artykułów niezbędnych do pakowania prezentów. Przygotowując się do gorącego okresu obdarowywania wielu osób podarunkami, lepiej poradzimy sobie z tym zadaniem!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku