Wiele osób, które zaczynają ćwiczyć od razu sięga po suplementy diety, by móc cieszyć się, jak najlepszymi wynikami sportowymi. Nie jest to złe posunięcie, zwłaszcza jeżeli początkowe treningi nie przynoszą widocznych efektów i pojawia się brak motywacji do ćwiczeń.

Warto jednak pamiętać, że nie same efekty ćwiczeń się liczą, ale również, to jak nasz organizm radzi sobie po wysiłku fizycznym. Ważna jest więc prawidłowa regeneracja a jeżeli jej nie zapewnimy, to niestety, ale może dojść do przeciążenia organizmu, a w efekcie do kontuzji, która uniemożliwia ćwiczenie nawet na kilka miesięcy. Warto więc zastanowić się, jak suplementy diety wspomagają regenerację i kiedy najlepiej po nie sięgnąć- podpowiadają eksperci z African Mango.

Białkowe odżywki na regenerację?

Wielu osobom może wydawać się, że odżywko białkowe są potrzebne jedynie do tego, by budować masę mięśniową. Jest to poniekąd prawda, jednak nie można zapomnieć o tym, że tego rodzaju suplementy diety zawierają w sobie cenne aminokwasy, które są zwane inaczej cegiełkami, które budują układ mięśniowy. Jeżeli w organizmie jest ich prawidłowa ilość, to mięśnie szybko się regenerują, a co za tym idzie ich objętość również znacząco się zwiększa. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje odżywek białkowych, a należy je dobrać, tak by spełniały one wszystkie wymagania określone przez organizm. Ważne jest więc to, by W organizmie pojawiły się aminokwasy najwyższej jakości, a co za tym idzie naturalne białka, które szybko przyswajają się d organizmu. Nie można również zapomnieć o tym, by spożywać białka w odpowiednich porcjach i w wyznaczonym sposób, który jest opisany na etykiecie przez producenta. Tak więc zanim sięgniesz po tego rodzaju odżywki dobrze zapoznaj się z ich składem, a także ze sposobem spożywania. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre suplementy białkowe spożywa się w kilku porcjach, a co więcej są one przeznaczone nie tylko na dzień, ale również na noc. Tylko jeżeli będziesz spożywać je w prawidłowy sposób, będą one miały skuteczne działanie - tak jak Nutrigo Lab Regeneration.

Magnez na regenerację

W diecie każdego sportowca, bez względu na to, jaką dyscyplinę sportu on uprawia, nie może zabraknąć magnezu. Jest to składnik, który ma wpływ na  pracę całego ustroju, a co więcej przyczynia się on do prawidłowej pracy układu mięśniowego. Niedobory magnezu bardzo często zdarzają się u sportowców, a to przez to, że jest to pierwiastek, który szybko wytrąca się z organizmu. Wydala się on nie tylko z moczem, ale również z potem. Tak więc po każdych ćwiczeniach trzeba zadbać, by uzupełnić niedobory magnezu. W tym celu można sięgać po suplementy diety na regenerację, ale można również wybierać wody mineralne, które mają wysoką zawartość tego pierwiastka. W przypadku niedoborów magnezu mogą pojawić się przykre dolegliwości takie, jak:

  • ·       Bóle głowy,
  • ·       Bóle mięśni,
  • ·       Skurcze mięśni,
  • ·       Drganie powiek,
  • ·       Problemy ze snem,
  • ·       Zaburzenia koncentracji,
  • ·       Zmiany nastroju,
  • ·       Rozdrażnienie,
  • ·       Nerwowość,
  • ·       Ogólne osłabienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli więc chcesz uniknąć takich problemów, to najlepiej jest sięgnąć po wysokiej jakości suplementy diety z magnezem. Warto również pamiętać o tym, by w ich składzie znalazły się dodatki w postaci witaminy B6, ponieważ jest ona składnikiem, który przyczynia się do zwiększenia przyswajalności tego ważnego i niezbędnego dla zachowania sprawności fizycznej pierwiastka.

Mieszanki aminokwasowe na regenerację

W diecie osób, które aktywnie ćwiczą na siłowni lub w domu, nie powinno zabraknąć aminokwasów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy są to składniki, które uchodzą za cegiełki budujące układ mięśniowy. Przy ich niedoborze może pojawić się problem z budowaniem mięśni, a co więcej mięśnie nie będą w stanie się regenerować. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do rozpadu mięśni, a przez to pojawiają się w  nich ubytku.  Jeżeli regeneracja będzie prawidłowa to aminokwasy spożywane z suplementów diety lub z posiłków będą zalepiać ubytki, a dzięki temu masa mięśniowa zacznie zwiększać swoją objętość. Jednak jeżeli w organizmie zabraknie tego składnika, to niestety ubytki nie zostaną uzupełnione, a przez to dojdzie do rozpadu mięśni, zmniejszenia ich wytrzymałości siłowej., a także do zmniejszenia objętości.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku