Zabieg korekcji powiek cieszy się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Okolice oczu najczęściej zdradzają wiek, dlatego zainteresowanie zabiegiem jest tak duże. Mężczyźni i kobiety chcą powstrzymać oznaki starzenia i pozbyć się powstałych kompleksów. Chirurgia plastyczna pozwala coraz skuteczniej walczyć z oznakami starzenia dzięki nowoczesnym zabiegom.

Plastyka powiek górnych: na jakie problemy?

Dzięki korekcie ilości skóry zabieg przywróci właściwe napięcie skóry i młodzieńczy wygląd. Zabieg polecany jest dla pacjentów z nadmiarem skóry oraz wiotkością tkanek. Objawy te odpowiedzialne są za zmęczony wygląd skóry i worki pod oczami. Opadanie tkanek brwi i czoła również przyczyni się do opadania powiek. Niektórzy pacjenci poza defektem estetycznym odczuwają zmęczenie oczu, bóle głowy, ciężkość powiek i ograniczenie pola widzenia. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że do przyczyn opadania powiek górnych zaliczany uwarunkowania genetyczne, spadek napięcia mięśnia powieki, anatomię twarzy, nadmiar skóry i jej zwiotczenie. Przyczyną bywają także uszkodzenia nerwów, choroby nowotworowe, osłabienie mięśnia dźwigacza lub spadek objętości poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej.

Z jakich narzędzi i preparatów korzystamy w klinice?

W trosce o dobro pacjenta wszystkie używane w naszej klinice urządzenia oraz preparaty są najwyższej jakości. Podczas zabiegu chirurgicznej korekty używany jest skalpel, a znieczulenie może przybrać postać dożylną lub doustną. W przypadku zabiegu z użyciem lasera pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe (lidokaina) oraz środki zmniejszające krwawienie. Medycyna estetyczna Warszawa zadba o bezpieczeństwo i najlepsze efekty zabiegu.

Dla kogo plastyka powiek górnych?

Zabieg sprawdzi się u pacjentów cierpiących z powodu opadających powiek. Mogą to być pacjenci w różnym wieku. Do naszego specjalisty zgłaszają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą pozbyć się oznak starzenia. Podczas pierwszej konsultacji lekarz sprawdzi stan zdrowia pacjenta i podejmie decyzję o kwalifikacji do zabiegu.

Jak przebiega plastyka powiek górnych?

Korekta powiek górnych polega na usunięciu z okolic oczu nadmiaru skóry wraz ze znajdującą się pod nią tkanką tłuszczową. Plastyka powiek górnych może być przeprowadzona na dwa sposoby. Pierwszą z metod jest operacja chirurgiczna z użyciem skalpela. Lekarz wykona nacięcia w fałdzie tarczkowym oka, który jest naturalnym załamaniem powieki. Blizna po zabiegu będzie zatem praktycznie niewidoczna. Zabieg trwa około 1,5 godziny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Leki znieczulające zostaną podane dożylnie lub doustnie. Drugą metodą jest użycie lasera, który znacznie ograniczy krwawienie podczas zabiegu. Laserowa plastyka powiek to idealne rozwiązanie, które znacznie ograniczy czas rekonwalescencji. Zabieg może być przeprowadzony jako pojedyncza procedura lub razem z innymi działaniami w obrębie twarzy.

Jakie są efekty plastyki powiek górnych?

Najbardziej skuteczną metodą na odzyskanie świeżego wyglądu okolic oczu jest chirurgia plastyczna i zabieg plastyki powiek. Efektem przeprowadzonego zabiegu jest widoczne odmłodzenie powiek. Twarz pacjenta nie będzie wydawała się zmęczona. Zniwelowany zostanie także problem dotyczący ograniczenia pola widzenia. Dzięki usunięciu nadmiaru skóry stanie się ona napięta i gładka. Wygładzeniu ulegną również zmarszczki wokół oczu. Ostateczny efekt zabiegu pacjent będzie mógł ocenić po kilku tygodniach, gdy opuchlizna całkiem zniknie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Lekarz z naszej kliniki podczas pierwszej wizyty przeprowadzi wywiad lekarski. Zapyta pacjenta o stan zdrowia oraz historię chorób. Zleci również podstawowe badania krwi, a w niektórych przypadkach dalszą diagnostykę. Korekty powiek górnych nie powinno wykonywać się u osób mających bardzo nisko położone i zwisające na powieki górne brwi. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu będzie również nadczynność tarczycy, miesiączka, ciąża, leczenie sterydami i nieuregulowane nadciśnienie tętnicze. U pacjentów chorujących na cukrzycę, zaburzenia krzepliwości, mających znaczną otyłość i chorujących na infekcje ropne skóry i śluzówek również nie powinno wykonywać się zabiegu.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Lekarz medycyny estetycznej zleci wykonanie badań, które zweryfikują ogólny stan zdrowia pacjenta. Do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. Zaleca się odstawić leki rozrzedzające krew i inne wspomniane przez lekarza. W dzień zabiegu pacjent powinien dobrze się wyspać i zjeść lekki posiłek. Należy również powstrzymać się od wykonania makijażu, który będzie przeszkodą podczas zabiegu.

Ile trwa rekonwalescencja?

Po zabiegu lekarz założy na kilka godzin opatrunek uciskowy na okolice oczu. Pacjent dość szybko powróci do codziennych aktywności, a szwy zostaną usunięte po kilku dniach. W ciągu tygodnia pacjent zostanie zaproszony na wizytę kontrolną. Przez 2 doby należy zadbać o wysokie ułożenie głowy i stosować opatrunki chłodzące. Kilka dni trzeba powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego, a na 2 tygodnie zrezygnować z soczewek kontaktowych. Powrót do pełnej aktywności następuje zazwyczaj po 10-14 dniach od zabiegu. Powikłania po plastyce powiek zdarzają się niezwykle rzadko. Najczęstszym skutkiem ubocznym jest opuchlizna, która utrzymuje się maksymalnie kilka dni po zabiegu. Po plastyce powiek okolice oczu będą szczególnie wrażliwe, dlatego zaleca się przez kilka dni nosić okulary, które będą chronić skórę przed wiatrem.

Czy zabieg trzeba powtórzyć?

Efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej około 15 lat. W niektórych przypadkach efekt będzie miał charakter trwały. Czas utrzymania efektu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Kto wykonuje plastykę powiek?

Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Doświadczony specjalista to gwarancja bezpiecznego zabiegu i uzyskanie najlepszych efektów. Nasza klinika zadba o komfort pacjenta i otoczy go opieką w trakcie zabiegu i po jego dokonaniu.

Artykuł opracowany przy współpracy z Dr Katarzyna Osipowicz (dermatolog Warszawa)


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku