Najnowsze zdobycze technologii pozwalają nam na własną rękę dowiedzieć się więcej na temat lokalizacji ludzi, czy też urządzeń. Całość mimo swego zaawansowania nie jest skomplikowana w obsłudze. Które z dostępnych na rynku rozwiązań pozwolą nam ustalić pozycję określonego obiektu, a nie będą przy tym kosztowne?


Gdzie znajduje się moje auto?

Choć problem kradzieży pojazdów nie jest już w Polsce tak nasilony, jak jeszcze dwadzieścia lat temu, nie znaczy to jednak, że zjawisko to zupełnie zniknęło. Niektóre pojazdy wciąż budzą zainteresowanie złodziei i nie zanosi się, by prędko miało się to zmienić. Skradzione pojazdy błyskawicznie zostają rozebrane, a następnie ich elementy trafiają do drugiego obiegu. Czy możemy w jakiś sposób ustrzec się przed czymś podobnym?

Fabryczne zabezpieczenia dla obytego w fachu złodzieja nie są żadną przeszkodą. Specjalistom stale doskonalącym swoje umiejętności sforsowanie ich zajmuje często dosłownie chwilę. Wówczas, jeżeli nie mamy wykupionej polisy AC, mamy nie lada problem. Jednak lepiej zapobiegać niż później narzekać. Dlatego najpóźniej w momencie zakupu auta powinniśmy zamontować dodatkowe, najlepiej dyskretnie ukryte zabezpieczenie.

Nieprzypadkowo nadajnik gps do samochodu zyskuje coraz większą popularność. To względnie tanie urządzenie, które pozwala nam na precyzyjne określenie pozycji pojazdu. Poza tym, może w porę przesłać do nas sygnał, o tym, że samochód zaczął się przemieszczać. Im szybciej otrzymamy taką informację, tym dużo większa szansa, że poinformujemy o ewentualnej kradzieży odpowiednie służby.

Niewielkie, ale jakże skuteczne urządzenie wpinane pod złącze OBD jest odpowiedzią na potrzeby wielu posiadaczy samochodów. Niezwykle łatwe do ukrycia, trudne do namierzenia i co najważniejsze – skuteczne w tym, do czego służy przede wszystkim, czyli lokalizowaniu pojazdu w czasie rzeczywistym. Jego funkcjonalność docenią nie tylko osoby, którym zależy na zamontowaniu kolejnego zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu.

Dokąd poszło moje dziecko?

Nieustanna troska o nasze pociechy jest czymś w pełni naturalnym. Bywa, że zamartwiamy się o ich los nawet wtedy, gdy nie ma ku temu żadnych podstaw, a jednak coś każe nam myśleć, czy aby na pewno dziecko nie znajduje się obecnie w żadnych tarapatach. Bardzo chętnie chcielibyśmy móc znać dokładną pozycję syna czy córki, a pomóc nam w tym może lokalizator gps.

Zamiast potajemnie szpiegować dziecko, lepiej wręczyć mu praktyczny prezent, jakim będzie specjalnie skonstruowany smartwatch. To wodoodporny sprzęt do zadań specjalnych, którego funkcjonalność została dostosowana tak, by nie tylko wskazywał pozycję, ale także mógł służyć jako komunikator, a to wszystko dzięki wbudowanej karcie sim. Rodzic w razie potrzeby może połączyć się z dzieckiem, lub przesłać mu komunikat głosowy.

Smartwatch dla dziecka taki jak np. ten prezentowany tutaj: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/interaktywny-smartwatch-z-gps-dla-dziecka z wielu względów będzie dobrym wyborem. To sprawdzony sprzęt ustalający lokalizację na podstawie sieci Wi-Fi, GPS-u, a także nadajników GSM. Opiekun ma pełny podgląd na bieżącą sytuację poprzez specjalną aplikację na Androida i iOS. W zależności od ustawienia, może zostać zaalarmowany o wyjściu dziecka poza daną strefę.

Ciężko o równie sprawdzony wynalazek pozwalający uzyskać pełną kontrolę nad tym, gdzie aktualnie przebywa nasze potomstwo. Zamiast wrzucać maluchowi do plecaka nadajnik, możemy wręczyć mu w formie upominku modny gadżet, a także wytłumaczyć jego działanie. Dzieci wbrew pozorom też lubią czuć się bezpiecznie.

Który pakiet usług jest dla mnie?

Żaden lokalizator nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie częścią sprawnie działającego systemu. Poza urządzeniem z wbudowanym nadajnikiem GPS i GSM, musimy dysponować odpowiednim oprogramowaniem, a także pakietem danych niezbędnym do przesyłania informacji w czasie rzeczywistym niezależnie od położenia.

Wybierając odpowiedni zegarek gps dla dziecka zadbajmy o to, by był to sprzęt kompletny, tj. z pełnym pakietem usług lokalizacyjnych. Takie urządzenie możemy nabyć m.in. w sklepie internetowym Bezpieczna Rodzina: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/14-lokalizacja-osob. To jedno z lepiej, o ile nie najlepiej działających rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

W pełni intuicyjna w obsłudze aplikacja dostępna zarówno na Androida, jak i na iOS działa niezwykle szybko. Program umożliwia z poziomu smartfona na pełną konfigurację usługi. W razie potrzeby możemy dokonać w niej zmian także z poziomu przeglądarki internetowej.

Nowoczesny smartwatch z gps może cechować się dużą wytrzymałością. Nawet mimo zastosowania w nim ekranu dotykowego. Urządzenia dostępne z pakietem Bezpieczna Rodzina są w większości wodoodporne i spełniają normę IP67. Dzięki temu można je mieć na sobie nawet w trakcie mycia rąk.

Ustalenie pozycji dziecka, samochodu, czy nawet psa jeszcze nigdy wcześniej nie było tak łatwe. Najnowsze zdobycze techniki pozwalają nam uzyskać te często jakże cenne informacje w mgnieniu oka. Sprzężone z kompleksowym pakietem usług i dedykowaną aplikacją są odpowiedzią na potrzeby wielu klientów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku