Cukierkowate i urocze. Skromne i proste. Oryginalne i współczesne. Pokoje aranżowane typowo kobieco, mogą mieć i charakter, i klasę. Nie ma znaczenia, na jaki styl postawi ich właścicielka. Wiele zależy od sposobu oświetlenia, które poza praktycznymi funkcjami, wpływa na odbiór całości oraz spójną aranżację. Jakie lampy będą pasować do danej stylistyki wnętrz kobiecych?

Jeśli romantyczne, to koniecznie z abażurem!

 

Lampy z abażurem doskonale łagodzą wiązki światła. Subtelna poświata jest łagodna, przyjazna dla oczu, wprowadza ciepły, miły klimat wnętrza. Oświetlenie posiadające abażur, często gości w sypialniach, ale nie tylko tam warto znaleźć dla niego miejsce. Pewne jest natomiast, że kobieta stawiająca na romantyczną aranżację, powinna wziąć pod uwagę różne rodzaje abażurów. Do wyboru są bowiem grube materiały, przez które światło jedynie prześwituje. Równie dobrze można postawić na abażur, niczym kaskada spływających kryształków. Wszystko zależy od finalnej koncepcji.

 

Romantyczne wnętrze to niekoniecznie pudrowy róż, kokardki i maskotki. Panie, które nie są już nastolatkami, zupełnie inaczej postrzegają romantyczną atmosferę. Liczą na to, by było w niej miejsce na charakter i klasę, czyli ostateczną równowagę. Z tego względu sprawdzą się zarówno lampy stołowe, jak i kinkiety z abażurami, ale niekoniecznie materiałowymi. Mogą to być wspomniane kryształki, które okalają podstawę kinkietu lub smukłą nóżkę lampy stołowej, a także lampki nocnej. Ciekawą propozycją, która wnosi mnóstwo klasy do wnętrza, są lampy z jedwabnymi abażurami czy też kloszami. Znaleźć jet można w sklepie Lampy.it.

 

Do takiej kompozycji wystarczy dołożyć światło o ciepłej barwie, kilka wyrazistych dodatków, ale bez naszpikowania aranżacji dekoracjami. Umiar to podstawa, by wnętrze miało w sobie klasę. Za romantyczną atmosferę odpowiadać będzie skrupulatnie dobrana lampa z abażurem i łagodna wiązka światła sącząca się spod niego.

 

Skromnie, nowocześnie, elegancko

 

Bez przepychu! Taką dewizę przyjmują właścicielki wnętrz nowoczesnych, współczesnych aranżacji, w których kobiecość widziana jest przede wszystkim w umiarze, detalach, precyzji i doskonałym dopasowaniu wszystkich elementów. Do tego delikatne kształty, pastelowe barwy lub cień luksusu.

 

Powyższy efekt jest możliwy do uzyskania, gdy stawia się na oświetlenie klasyczne, chociażby żyrandole. Nie muszą to być jednak rozłożyste lampy, które oferują liczne punkty świetlne. Wystarczy skromny żyrandol, ale w ciekawej barwie. Może mieć szklane lub kryształowe dodatki, by ująć charakter kobiecego wnętrza i uwielbienia do błyskotek.

 

Do charakternych wnętrz kobiecych, świetnie pasują lampy podłogowe. Zamiast jednak wybierać uniwersalną, prostą konstrukcję, warto rozejrzeć się pośród lamp bardziej oryginalnych. Błyszcząca podstawa i smukła nóżka, a spośród niej kilka rozchodzących się punktów świetlnych. Drobniutkie światełka na samym ich końcu, dzięki czemu całość sprawia wrażenie wyrafinowanego, luksusowego wykonania. Klimatycznie, bardzo elegancko, ale właśnie z tą nutą kobiecości. Oświetlenie, które staje się biżuterią dowolnego wnętrza.

 

Dla każdej z nas coś innego

Kobiece wnętrza wyrażają indywidualność, odpowiadają charakterowi, upodobaniom, a nierzadko stylowi bycia pań, które żyją pełnią życia. Rynek oświetleniowy jest na tyle bogaty, by każda kobieta miała szansę znaleźć lampy, idealnie odzwierciedlające wnętrzarskie gusta. Uroczo, klasycznie, vintagowo czy nowocześnie – czego kobieca dusza zapragnie!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku