Wino to napój bogów, wyjątkowy trunek, pasujący niemal na każdą okazję. Lampka wina sprawdzi się podczas romantycznej kolacji z ukochaną osobą, rodzinnego obiadu, a nawet podczas Świąt Bożego Narodzenia. Latem najczęściej sięgamy po lekkie, białe wino. Jesienią i zimą zaś rozgrzewamy się przy lampce czerwonego alkoholu. Winem musującym witamy Nowy Rok. Okazji do degustacji i rozkoszowania się winnym napojem jest wiele. Warto pomyśleć o wyjątkowej oprawie serwowania i zakupić oryginalne akcesoria do wina.

Zestaw do otwierania wina

Aby zrobić dobre wrażenie przy otwieraniu butelki, każdy mężczyzna lubujący się w winnym trunku powinien zaopatrzyć się w stylowy korkociąg. W zależności od upodobań, może to być otwieracz elegancki, zabawny lub nawiązujący do naszej pasji. Na przykład, jeśli lubimy wędkowanie, radość powinien sprawić nam zakup korkociągu w kształcie ryby. Panowie ceniący nowoczesne rozwiązania zapewne zdecydują się na elektroniczny grajcar. Dostępne w sklepach z winnymi gadżetami zestawy do wina często wyposażone są już w korkociągi. Zwykle są pakowane w eleganckiej skrzynce, skórzanym etui, bądź pudełku w kształcie butelki, dzięki czemu prezentują się nienagannie. Zestaw do wina składa się nie tylko z korkociągu, ale także między innymi z lejka, zatyczki, termometru, obcinacza do folii oraz obrączki.

Trunek możemy nalać gościom do kieliszków albo bezpośrednio z butelki, zgodnie z zasadami serwowania wina, lub zdecydować się na podanie go na przykład w karafce. Może ona pełnić także funkcję aeratora, czyli napowietrzacza. Zazwyczaj charakteryzuje się luksusowym, eleganckim designem, a wykonana jest z najlepszej jakości, przejrzystego szkła. Niektóre flakony występują także z wyjątkowymi zdobieniami, na przykład hiszpańską czaszką. Zestawy do wina zawierające karafkę często są dodatkowo wyposażone w kieliszki wykonane w tym samym stylu.

Otwarte wino i co dalej?

Jeśli zaserwowaliśmy naszym gościom trunek, a nie wykorzystamy całego wina od razu, dobre wrażenie zrobimy za pomocą oryginalnej zatyczki do butelki. Jednocześnie napój nie straci swojego aromatu, a my będziemy mogli rozkoszować się jego wyśmienitym smakiem jeszcze przez kilka następnych dni. Piękne, ozdobne korki stanowią także dodatkową dekorację butelki oraz całej zastawy stołowej. Można je dopasować do aranżacji wnętrza, salonu lub jadalni. Podobnie, jak w przypadku korkociągów, zatyczki często wchodzą w skład zestawów. W ofercie znajdują się zarówno eleganckie, klasyczne korki, jak i zabawne lub wyjątkowo ozdobne. Na przykład miłośnicy gier karcianych docenią zestawy do wina nawiązujące designem do kart.

Jeśli zamiast karafki zdecydujemy się na klasyczne podanie trunku z butelki, warto zaopatrzyć się w stylowe wiaderko na lód, w którym po zaserwowaniu odłożymy flakon. Zamiast wiaderka możemy wybrać także oryginalny stojak w kształcie barmana z shakerem, wędkarza lub motocyklisty, który na pewno spotka się z zainteresowaniem i uznaniem naszych gości.

Gadżety do wina wyjątkowym prezentem

Zestawy do wina wyposażone w różnorodne akcesoria stanowią znakomity prezent nie tylko dla profesjonalnych sommelierów, ale także po prostu dla miłośników napoju bogów czy naszych partnerów biznesowych. Przyniosą radość przy okazji parapetówki, urodzin, Dnia Chłopaka, Walentynek, a także Świąt Bożego Narodzenia. Będą też wspaniałym upominkiem w ramach przeprosin lub podziękowań za zawarcie korzystnej transakcji. Te zabawne można zarezerwować dla najbliższych nam osób, jednak te klasyczne i eleganckie powinny spodobać się każdemu mężczyźnie.

Oryginalne gadżety do wina są także świetnym pomysłem na zastosowanie ich w restauracjach oraz miejscach degustacji win. Będą stanowić doskonałą oprawę każdej romantycznej kolacji, wieczoru kawalerskiego, bądź rodzinnego obiadu. Goście zapewne docenią luksusowe, eleganckie i stylowe akcesoria, które być może sprawią, że klienci wrócą do prowadzonego przez nas lokalu i polecą nas swoim znajomym. Jeśli charakter restauracji lub degustatorni na to pozwala, warto zdecydować się na zabawne, oryginalne zestawy do wina.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają flaki gotowane

Wersja do druku