Mimo tego, że technologia męskiego golenia poszła sporo naprzód, panowie coraz częściej decydują się na powrót do klasyki. Współczesne ostrza wymieniają na żyletki, a w ruch idą również, nieco zapomniane, pędzle z borsuczego włosia. Poznajmy klasyczną, niemiecką markę Muhle o kilkudziesięcioletniej historii, słynącą z niezawodności i przepięknej, eleganckiej formy.

Pędzle do golenia Muhle

 

To niezwykle precyzyjne narzędzie do nakładania kremu lub mydła do golenia – nawet lepsze od naszych dłoni, ponieważ borsucze włosie doskonale dociera do wszystkich szczelin w zaroście. Czym wyróżniają się pędzle do golenia Muhle na tle innych? Przede wszystkim tym, że włosie jest naturalne. W ofercie Muhle napotkamy pędzle o włosiu Pure Badger – jest ono ręcznie dobierane i niezwykle miękkie, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko podrażnień. Drugim typem włosia jest najwyższej klasy Silvertip – również ręcznie selekcjonowane, z tą różnicą, że końcówki włosków nie zostały przycięte mechanicznie – są przez to wyjątkowo delikatne. Czemu borsucze włosie jest najszlachetniejsze? Ponieważ naturalnie absorbuje wodę, co ułatwia pienienie się używanych kosmetyków do golenia. 

Rączki pędzli Muhle są odporne na wszelkiego rodzaju rysy i rdzę, w ofercie odnajdziemy m.in. rączkę z kory brzozowej, syntetycznej żywicy czy srebrzystobiałego chromu.

Akcesoria do golenia Muhle znajdziesz w perfumerii LULUA

Maszynki klasyczne Muhle

 

Dlaczego warto zainwestować w ten klasyczny przyrząd do golenia? Przede wszystkim dlatego, że będzie nam służyć latami – jest to zarówno budżetowe jak i ekologiczne rozwiązanie. Stal wykorzystywana w maszynkach do golenia na żyletki jest nierdzewna, wymieniamy więc co jakiś czas wyłącznie żyletki. To, co cechuje również klasyczne maszynki jest, po uprzednim opanowaniu sztuki golenia żyletką, ich niezwykła precyzja oraz mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. Podobnie jak w przypadku pędzli, maszynki wyróżniają się tworzywem, z którego powstała rączka, ciężkością i wielkością - a wszystko po to, by móc ją dobrze do siebie dopasować. Wielkość zarostu i częstotliwość jego golenia również wskaże nam odpowiednią maszynkę. Maszynki o ostrzu otwartym, dostosowane są do gęstszej brody – otwory w głowicy są szersze, dzięki czemu nie zapychają się. Ostrze zamknięte powinni wybrać ci panowie, którzy golą się częściej, np. co trzy dni i ich zarost jest krótki. 

Jak powinniśmy się golić według klasycznej metody?

 

Na samym początku należy zwilżyć twarz wodą i za pomocą pędzla rozprowadzić na twarzy mydło lub krem do golenia. Musi powstać obfita piana. Następnie przykładamy maszynkę do twarzy pod kątem 30 stopni i golimy się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po goleniu powinniśmy użyć preparatu o działaniu odkażającym, np. aftershave lub balsamu po goleniu. W ofercie marki Muhle odnajdziemy pielęgnację przystosowaną do różnych rodzajów cery. 

Zestawy Muhle – doskonały prezent dla mężczyzny

 

Dla osób szukających wysokiej jakości, funkcjonalnego prezentu, firma proponuje zestawy do golenia złożone z chromowanych stojaków, maszynki, pędzla oraz miseczki na krem lub mydło. Możemy wybrać rękojeść z żywicy lub z jesionu oraz opcję z maszynką klasyczną i współczesną na ostrze Gilette Mach 3. 

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma szynka chuda
Ile kalorii ma szynka gotowana
Szynka wieprzowa bez kości kcal

Wersja do druku