Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii i medycyny, dbanie o zęby jest dziś o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie mamy do dyspozycji mnogość artykułów do higieny jamy ustnej: szczoteczki elektryczne, szczoteczki soniczne, specjalistyczne pasty do zębów... Można by wyliczać w nieskończoność. Czy istnieje sprawdzona recepta na zdrowy i piękny uśmiech? Jak dbać o uzębienie? Podpowiadamy! -Artykuły do higieny jamy ustnej, na które warto zwrócić uwagę
-Pasty do zębów - jaką wybrać?
-Szczoteczki elektryczne

Artykuły do higieny jamy ustnej, na które warto zwrócić uwagę

Zdrowy uśmiech to nasza wizytówka. Profilaktyka stomatologiczna to najważniejszy krok w kierunku zdrowego uzębienia, zaraz za nią powinna stać regularna higiena jamy ustnej. By o nią odpowiednio zadbać, można skorzystać z wielu wygodnych rozwiązań, takich jak nici dentystyczne, płyny do płukania, specjalistyczne pasty wybielające czy żele. Osoby, którym doskwierają choroby dziąseł i przyzębia powinny zwrócić szczególną uwagę na produkty specjalistyczne, które będą uzupełniały leczenie. Gdzie szukać takich artykułów? Panuje opinia, że na ogół tego typu pasty do zębów i żele, są bardzo drogie. Dlatego świetną alternatywą są sklepy online. Można porównać oferty wielu z nich i wybrać najkorzystniejszą. Jedną z polecanych stron www, oferującą artykuły do higieny jamy ustnej, jest sklep stomatologiczny Estetic Dent. Oferuje szeroką gamę produktów. Można tam znaleźć irygator do zębów, szczoteczki, pasty i wiele innych.


Pasty do zębów - jaką wybrać?
Wybierając pastę do zębów trzeba wziąć pod uwagę stan naszego uzębienia, ewentualne choroby dziąseł, skłonności do alergii oraz indywidualne preferencje. Dobrze jest skonsultować się z lekarzem dentystą, żeby wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Osoby, które korzystają z past wybielających powinny pamiętać, aby zwracać uwagę na informacje, czy te nadają się do codziennego, czy okazjonalnego stosowania. Długotrwałe stosowanie past przeznaczonych do kilkudniowego czy tygodniowego mycia, może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Podobnie jak w przypadku specjalistycznych akcesoriów, strony www, takie jak Estetic Dent - Sklep stomatologiczny, na ogół oferują atrakcyjne ceny i bogatą ofertę.


Szczoteczki elektryczne
Szczoteczki elektryczne na dobre zagościły w naszych domach. Od kilku dobrych lat cieszą się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. Technologia w nich zawarta sprawia, że te czyszczą nasze uzębienie o wiele dokładniej niż szczoteczki tradycyjne. Dzieje się tak dlatego, że szczoteczka elektryczna, niezależnie od rodzaju, wykonuje znacznie więcej ruchów od szczoteczki manualnej. Najczęściej jest to ponad kilka tysięcy na minutę, podczas gdy człowiek jest w stanie wykonać ich maksymalnie 200. Wybierając szczoteczkę elektryczną, należy zacząć od określenia swoich potrzeb. Ważne też, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szczoteczki będą używać wyłącznie dorośli, czy dorośli i dzieci, czy mamy problemy z dokładnym czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych, czy mamy skłonności do zapalenia dziąseł... i tak dalej. To bardzo istotne informacje, ponieważ szczoteczki dzielą się ze względu na technologię i rodzaj wykonywanych ruchów, a te mają ogromne znaczenie podczas codziennego szczotkowania. Wyróżniamy szczoteczki obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Zwróćmy uwagę na bardzo popularny w ostatnim czasie rodzaj. To szczoteczka soniczna. Jej końcówka przypomina wyglądem szczoteczkę manualną, a ilość ruchów na minutę waha się od 31000 do 42000 na minutę! Imponujący wynik!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku