Dbałość o włosy to temat, w przypadku którego jest wiele spraw do poruszenia. Wśród tych spraw można znaleźć choćby stylizację włosów i to właśnie stylizacja włosów będzie tematem tego tekstu (dokładniej rzecz ujmując, skupimy się na lakierach i piankach).

Zalety stosowania lakieru

Na początek weźmy sobie pod uwagę tylko i wyłącznie lakier. Co można powiedzieć o lakierach do włosów? Jak wybrać odpowiedni lakier? Być może niektórzy uważają, że nie ma się nad czym zastanawiać, ale prawda jest nieco inna.
Zacznijmy może od tego, jak przedstawia się wybór (muszę wiedzieć, na co mogę się zdecydować). Patrząc pod kątem rodzajów, wybór to lakier suchy i mokry. Kiedy stosuje się lakier suchy, a kiedy lakier mokry? Na pewno należy podkreślić, że lakier mokry z reguły jest mocniejszy od suchego. Ponadto lakier mokry schnie dłużej niż lakier suchy.
Odnośnie do do przykładów, pod tym linkiem można znaleźć ciekawą propozycję https://twojewlosy.pl/lisap-lisynet-one-extra-forte-lakier-bardzo-mocny-500ml.html
Koniecznie trzeba też dodać, że zaprezentowany podział to nie wszystko, o czym powinno się pamiętać (otóż lakier powinien pasować do Twoich włosów).

Jeśli masz włosy cienkie, musisz sprawdzić, czy lakier ma witaminę B5, aloes lub witaminę E. Co, jeżeli Twoje włosy są kręcone? Włosom kręconym potrzebny jest lakier gwarantujący elastyczność (jest to związane, z tym że lakier musi utrwalać skręt, nadawać elastyczność i ułatwiać rozczesywanie). W przypadku włosów farbowanych należy wybrać lakiery nabłyszczające. Co do włosów przetłuszczających — włosy przetłuszczające potrzebują jedwabiu bądź pantenolu pielęgnującego skórę głowy.

Zalety stosowania pianek do włosów

Zastanawiasz się nad tym, czy zastosowanie pianki do włosów jest dobrym wyborem? Z pewnością jest to pytanie, na które mogą pojawić się różne odpowiedzi. Co jest tego powodem? Trudno coś powiedzieć, zresztą to nie jest w tym momencie najistotniejsze.
Skupmy się na tym, jakie zalety mają pianki do włosów.

Niewątpliwą zaletą jest zastosowanie, pianki do włosów sprawdzą się bez względu na rodzaj włosów. Chcesz poznać efekty? Dobra pianka to gwarancja zaznaczenia faktury włosów. Można również dodać wymarzoną objętość i elastyczność. Oczywiście zalety zależne są też od odpowiedniego wyboru. Mówiąc wprost — w przypadku pianek najważniejsza jest moc (pianki dzielą się na elastyczne, średnie, mocne i bardzo mocne).

Gdzie znajdę lakiery i pianki?

Interesują Cię sklepy oferujące lakiery i pianki? Zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje? W takiej sytuacji warto zapoznać się z sklepem otowlosy.pl. Jest to sklep, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom.
Jeśli chodzi o konkrety, jeden z lakierów to Diapason Cosmetics Milano. Diapason Cosmetics Milano to bardzo mocny lakier zapewniający doskonałą objętość i utrwalenie włosów (efekt jest po prostu doskonały).

Co do pianek, wśród propozycji jest choćby Frutti di bosco. Frutti di bosco to ekstra mocna pianka do włosów mająca w swoim składzie kwas hialuronowy. Pianka ta polecana jest do tworzenia nowoczesnych i kreatywnych fryzur.
Warto też pamiętać o tym, że pianka ta zapewnia świetlisty blask, objętość i wyjątkową trwałość.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku