Każdy z nas się starzeje i nic na to nie poradzimy. Mimo faktu, że w głębi duszy czujemy się wiecznymi studentami, to nasza skóra z roku na rok jest coraz bardziej zniszczona. Po 40 roku życia nasz zmiany na skórze są coraz bardziej widoczne. Jednak jak bardzo ?
Kondycja naszej skóry po ukończeniu 40 roku życia

To jak będzie wyglądała nasza skóra w takim wieku, jest uzależnione od naszych nawyków i stylu życia. Gdy prowadziliśmy zdrowy tryb i dbaliśmy o naszą skórę, widzimy teraz tego efekty. Dużo stresu, niewłaściwa dieta czy używki to część powodów, które sprawiły, że nasza skóra w wieku średnim nie wygląda najlepiej. Jednak to nie wszystko.
Kończąc 40 lat, w naszej skórze zachodzi wiele gwałtownych zmian, które negatywnie wpływają na nasz wygląd oraz stan naszej skóry. Traci ona lipidy i ceramidy, a w skutku staje się słabo nawilżona, cieńsza, a nasze zmarszczki coraz bardziej się pogłębiają. W przypadku kobiet jedną z przyczyn takiego procesu może być zbliżająca się menopauza.
Jednak co zrobić, aby choć w małym stopniu temu zapobiec ?

Co powinniśmy zapewnić naszej skórze po 40. ?

Oczyszczanie to fundament pielęgnacji skóry. Powinniśmy się też zaopatrzyć w kosmetyki do skóry, przeznaczone dla osób w naszym wieku. Intensywnie nawilżanie to równie ważny aspekt, jak oczyszczanie.
Dobrym rozwiązaniem są też kremy na dzień i noc. Musimy także pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Gdy domowe sposoby nas nie zadowalają, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Medycyna estetyczna to coś, o czym warto pomyśleć !
Laserowe usuwanie przebarwień

Zmiany hormonalne, które pojawiają się po 40 roku życia, mogą prowadzić do przebarwień skóry. Laseroterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod, jeśli chodzi o usuwanie tego typu niedoskonałości.
Poprzez rozgrzanie barwnika skóry (melaniny), laser działa na przebarwienia, które pod wpływem temperatury ulegają uszkodzeniu. Warto zaznaczyć, że nie istnieje ryzyko uszkodzenia skóry, gdyż laser działa wyłącznie na sam barwnik.
Niedługo po zabiegu przebarwienia zmieniają kolor na ciemniejszy, a po upływie około dwóch tygodni całkowicie zanikają. Wiele lekarzy poleca tego typu rozwiązania w przypadku niełatwych do pozbycia się przebarwień np. melasmy.

Nici liftingujące
Z biegiem lat nasze rysy twarzy się zmieniają, a na twarzy zaczynają się pojawiać zmarszczki czy bruzdy. Rozwiązaniem tego problemu są nici liftingujące. Tworzą one swoistego rodzaju „rusztowanie” dla opadających tkanek, unoszą je oraz napinają.
Dzięki temu rysy naszej twarzy stają się gładkie, a owal zostaje przywrócony. Zabieg stymuluje też komórki do produkcji kolagenu. W efekcie nasza skóra zostaje wzmocniona, a jej sprężystość i zagęszczenie się znacznie poprawia. W przypadku tego zabiegu nie wykorzystuje się skalpela, a rekonwalescencja jest całkiem niedługa.

Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie, niestety z natury się starzejemy. Dzięki niektórym działaniom czy zabiegom możemy nie tylko czuć się jak 20 latkowie, a także wyglądać niemal tak samo, jak oni !
Artykuł powstał we współpracy z Klinika Mediderm

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku