Halloween wkroczyło do polskiej kultury z wielkim przytupem i cieszy się popularnością nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. Straszne przebrania i upiorne dekoracje to główne symbole tego święta. To właśnie one sprawiają, że osoby żądne naprawdę mocnych wrażeń czekają na 31 października z niecierpliwością.  Jak przygotować przerażające ozdoby na Halloween DIY, które przestraszą nawet tych najbardziej odważnych?

Pajęcze sieci z waty

Nieodłącznym elementem halloweenowych dekoracji są pajęczyny i pająki. Możemy wykonać je samodzielnie, korzystając z tutoriali DIY dostępnych w internecie. Pajęczą sieć można łatwo wykonać z waty. Wystarczy porozciągać ją we wszystkich kierunkach, aż uzyskamy cienką warstwę, którą następnie spryskamy lakierem do włosów. Tak przygotowaną pajęczynę należy teraz porozkładać na meblach, żyrandolu czy drzwiach. Dla wzmocnienia efektu możemy skropić ją sokiem z malin imitującym krew. Pająka natomiast możemy wykonać z plasteliny, modeliny bądź z papieru.

Duszek DIY – jak go wykonać?

Wykonanie dekoracji halloweenowej DIY w postaci duszka nie jest niczym skomplikowanym. Będziemy do tego potrzebować kawałka białego materiału, przyrząd, który posłuży za stojak oraz rowerowe lampki led. Stojakiem może być nawet zwyczajna chochla, którą wbijemy rączką w doniczkę wypełnioną ziemi. Na jej górną część nakładamy materiał, w którym wycinamy 2 otwory. Będą one nam służyły jako oczy duszka. Od wewnętrznej strony mocujemy do nich po jednym światełku ledowym i w ten sposób otrzymujemy upiornego duszka.

Dynia – królowa Halloween

Trudno wyobrazić sobie ten wieczór bez wszechobecnych ozdób z dyni. Upiornie wycięte zęby, złowrogie spojrzenia dyni – potwora potrafią przyprawić o dreszcze. Po wycięciu kłów i otworów na oczy, w środek wydrążonej dyni wstawiamy znicz lub świecę, które sprawią, że dyniowa kreatura "ożyje".

Tak przygotowane dynie możemy ustawić na oknie, na klatce schodowej czy przed drzwiami do domu. W wieczornym mroku dynie nabiorą iście upiornego charakteru rodem z najstraszniejszych horrorów.

Jak zrobić upiorne przekąski?

Trudno wyobrazić sobie Halloween bez przekąsek przypominających straszne potwory, udających ludzkie wnętrzności czy różnego rodzaju owady, których z pewnością nie chcielibyśmy mieć na talerzu. Będą one świetną dekoracją i z pewnością zaskoczą naszych gości. Absolutnym hitem, jeśli chodzi o straszne przekąski, są paluchy wiedźmy. Wykonamy je z kruchego ciasta, które formujemy na kształt palca, zaznaczając rowki udające pomarszczoną skórę. Za paznokieć posłuży nam połówka migdała doklejonego na końcówce palca za pomocą dżemu truskawkowego.

Z czego wykonać przekąski mumie?

Kolejnym pomysłem na dekorację w formie przekąski są parówki – mumie, które są banalnie proste do wykonania. Parówki owijamy cienkim paskiem ciasta francuskiego, które ma udawać bandaż. Zostawiamy jedynie niewielki otwór na oczy, które zrobimy z ziaren pieprzu. Oczywiście wszelkiego rodzaju ciasteczka dekorowane lukrem lub czekoladą w pajęczyny, duszki, pająki będą idealnym dodatkiem do halloweenowej aranżacji naszego mieszkania.

Ręcznie wykonane dekoracje DIY na Halloween pozwolą nam stworzyć wyjątkowy klimat, pełen mroku, strachu i przerażenia, ale samo ich przygotowanie będzie dla nas źródłem doskonałej zabawy z dreszczykiem!

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma dżem

Wersja do druku