Z prezentami bywa różnie. Jedne trafiają w nasz gust, inne – niekoniecznie. W takich sytuacji najlepiej pomyśleć o tym, by samemu zrobić sobie prezent. A ponieważ zbliża się dzień chłopaka (o którym panie przez przypadek lubią zapomnieć…), zawczasu pomyśl, jaką przyjemność sobie zafundować. Nasza rekomendacja? Inwestycja w siebie, a precyzyjniej – we własny wygląd. Taki prezent pozwoli Ci obchodzić dzień chłopaka przez kolejnych kilka lat i nikt nie powie Ci, że jesteś już na to za stary…

Jak zachować młodzieńczy wygląd?

Niestety, młodość nie trwa wiecznie. Pierwsze objawy starzenia możesz dostrzec na swojej twarzy jeszcze przed trzydziestką. Choć generalnie skóra mężczyzn zaczyna się starzeć później niż u kobiet, warto pamiętać, że męskie zmarszczki są zwykle głębsze. Wynika to z różnic w strukturze skóry. I choć pewnie teraz nie zaprzątasz sobie tym głowy, już dziś swoim stylem życia możesz przyspieszać zachodzenie tych negatywnych zmian. Alkohol, papierosy, stres, zarywanie nocy, chroniczne zmęczenie – wszystko to z czasem uwidoczni się na Twojej twarzy. Na szczęście pojawia się coraz więcej możliwości, które pozwolą Ci zadbać o zachowanie sprężystej i zdrowo wyglądającej skóry na dłużej. Najlepsze gabinety medycyny estetycznej dostosowują swoją ofertę do oczekiwań nowoczesnych facetów, którzy dbają o własną atrakcyjność w każdym wieku. Jeśli szukasz nieinwazyjnego zabiegu, który poprawi gęstość Twojej skóry i przyniesie spektakularne efekty, zrób sobie prezent i postaw na zabieg thermoliftingu!

Jak działa thermolifting?

Wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność biologiczna komórek, a ich odnowa przebiega coraz wolniej. Obserwujemy powolne wiotczenie skóry, jej coraz mniejszą sprężystość i gładkość. Zabieg thermoliftingu stymuluje komórki skóry właściwej do większej aktywności, działając na nie temperaturą.

„– Thermolifting pozwala uzyskać efekt naprężenia skóry bez ingerencji chirurgicznej. Wywołuje efekt termiczny w głębokich tkankach skóry. Dzięki energii cieplnej dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i zwiększenia aktywności fibroblastów zlokalizowanych w głębokich warstwach skóry. Komórki te są odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Takie działanie pozwala na wyraźną poprawę sprężystości skóry, jej gęstości i gładkości. Zabieg ten można zastosować zarówno na skórze twarzy i szyi, ale i wszędzie tam, gdzie skóra szybko staje się wiotka” – tłumaczy specjalista w zakresie dermatologii, dr n.med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski w Warszawie.

W bezinwazyjnym liftingu twarzy wykorzystuje się m.in. technologię Zaffiro. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjną głowicę ze szkła szafirowego. Emituje ona promienie podczerwone IR o odpowiedniej długości, tak aby mogły one dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej. Głowica została zaprojektowana w taki sposób, by móc równocześnie chłodzić naskórek pacjenta i zmniejszać dyskomfort w trakcie zabiegu. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć tuż po wykonaniu zabiegu. Podgrzane włókna kolagenowe skurczą się, dzięki czemu skóra stanie się bardziej sprężysta. Ale to nie wszystko – w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy fibroblasty wyprodukują nawet 30% więcej kolagenu, dzięki czemu Twoja skóra nabierze nowego blasku! Dużą zaletą technologii Zaffiro jest to, że można stosować ją profilaktycznie, przeciwdziałając pierwszym objawom starzenia już po 25 roku życia.

Na podobne efekty możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na zabieg z użyciem technologii MAX IR. Wykorzystywane tu promienie podczerwone mogą dotrzeć aż do 4 mm w głąb skóry, a to pozwala osiągnąć zaskakujące efekty, jeśli chodzi o poprawę jędrności skóry, ale nie tylko – ze względu na tak głębokie działanie panie chętnie korzystają z tej technologii w walce z cellulitem, co tylko dowodzi jej skuteczności. Tak jak przy zabiegu z użyciem Zaffiro światło podczerwone prowadzi do podgrzania i mikrouszkodzenia włókien kolagenowych, które kurczą się i poprawiają elastyczność skóry. Zwiększa się też aktywność komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Pierwsze, zauważalne bezpośrednio po zabiegu rezultaty będą pogłębiać się w ciągu kolejnych miesięcy.

Efekt sztuczności? Nie przy thermoliftingu!

Korzystanie z zabiegów odmładzających jest coraz popularniejsze. Pewne obawy u wielu budzą skojarzenia z efektem sztuczności, zaburzeniem mimiki twarzy, po prostu – ze zmianami, które natychmiast zwrócą uwagę i wywołają złośliwe komentarze otoczenia. Jak przekonują specjaliści, w przypadku thermoliftingu to po prostu niemożliwe:

„– Thermolifting to zabieg anti-aging, który pozwala na podtrzymywanie naturalnych procesów zachodzących w tkankach skóry. Dzięki nowoczesnym technologiom pobudzamy komórki skóry do ich normalnej aktywności. Jest to zabieg nieinwazyjny, który przywraca twarzy jej naturalną świeżość i młodzieńczość” – uspokaja dr Krajewski.

Warto podkreślić, że zabiegi z wykorzystaniem technologii Zaffiro i MAX IR nie wymagają okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po ich przeprowadzeniu wrócisz do normalnej aktywności. Możesz się na nie zdecydować nawet przed bardzo ważnym spotkaniem! Po wyjściu z gabinetu Twoja twarz będzie wyglądać na wypoczętą i zdrową, a pogłębiający się efekt będzie przeciwdziałał powstawaniu zmarszczek jeszcze długo po zakończeniu zabiegu.

Młodość i atrakcyjność fizyczna to wartości, które wysoko ceni się w dzisiejszym świecie. Pozwalają one osiągnąć sukces w życiu towarzyskim i zawodowym. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegów poprawiających urodę. Pozwalają one w bezpieczny i nieinwazyjny sposób walczyć z procesami starzenia się. Jeśli w tym roku chcesz sprawić sobie wyjątkowy prezent z okazji dnia chłopaka, zainwestuj we własną atrakcyjność. To zawsze się opłaca!

źródło: Klinikakrajewski.pl - leczenie trądziku


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szkolenie psa
Luźna smycz

Wersja do druku