Skóra to zwierciadło, z którego można wyczytać naprawdę wiele. Stres, zmęczenie, i problemy zdrowotne dość szybko wyczytamy w kondycji skóry. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które sprawiają, że cera jest jędrna, promienna, ma piękny koloryt i zero niedoskonałości. Poznaj te najlepsze!

Zdrowa cera to piękna cera

Skóra to zwierciadło, z którego można wyczytać naprawdę wiele. Jej słaba kondycja może wskazywać na zły stan zdrowia. Uwidaczniają się na niej zmęczenie i stres. Może być ona także dowodem na to, że prowadzimy nieodpowiedni tryb życia. Jakie nawyki wpłyną dobrze na jej wygląd? Istnieją skuteczne sposoby, które sprawiają, że cera jest jędrna, promienna, ma piękny koloryt i zero niedoskonałości. Poznaj te najlepsze!

Odpowiednia dieta

W popularnym stwierdzeniu “Jesteś tym, co jesz” jest bardzo dużo prawdy. Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta to gwarancja długiego i zdrowego życia oraz pięknego wyglądu. Jeśli podstawą naszego jadłospisu są wysoko przetworzone produkty, tłuste mięso, słodycze czy alkohol, zdecydowanie przełoży się to na wygląd naszej skóry. Stanie się ona ziemista i pozbawiona blasku, będzie szybciej się starzeć i regularnie będą się na niej pojawiać niedoskonałości. Odwrotne efekty uzyskamy, gdy w naszej diecie pojawią się produkty bogate w cenne wartości odżywcze. Na tej liście znajdują się oczywiście warzywa, owoce, jajka i ryby. Ważne jest również to, by skóra była nawadniana od wewnątrz - z tego względu nie należy zapominać o regularnym piciu wody.

Podstawowa pielęgnacja

Oczywiście, o cerę należy dbać również od zewnątrz, stosując odpowiednią pielęgnację. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest nieprawidłowy demakijaż. Źle oczyszczona skóra skutkuje pojawianiem się na niej wyprysków i innych niedoskonałości. Z tego względu cerę należy oczyszczać do momentu, kiedy na waciku nie znajdziemy żadnych śladów makijażu. Czynność tę należy wykonywać w sposób delikatny, z użyciem dobrej jakości płynów micelarnych. W codziennej pielęgnacji istotne jest również używanie kremów dopasowanych do potrzeb i rodzaju cery. Czynność tę należy wykonywać rano i wieczorem 

Sen i odpoczynek

Niewystarczająca ilość snu, przepracowanie, stres oraz brak odpoczynku skutkują również brzydką i ziemistą cerą. W końcu jeśli chcesz czuć się dobrze i pięknie, nie możesz zapominać o relaksie. Brak aktywności fizycznej w ciągu dnia i godziny spędzone przed biurkiem, często bez żadnej przerwy, nie tylko szybko przełożą się na stan Twojego zdrowia, ale również na Twoją efektywność. Z tego względu pamiętaj o standardowych 8h snu, spacerach na świeżym powietrzu oraz chwilach odprężenia. Dotleniona i wypoczęta skóra to w końcu piękna i zdrowa skóra. 

Peeling kawitacyjny

Aby cieszyć się piękną i zdrową cerą, to oprócz codziennych zdrowych nawyków, warto również korzystać z dobrej jakości zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, czyli zabieg polegający na dogłębnym oczyszczaniu cery za pomocą ultradźwięków. Tego rodzaju peeling jest znacznie skuteczniejszy niż domowe peelingi. Jest to również metoda o wiele delikatniejsza niż mikrodermabrazja diamentowa, w której martwe komórki naskórka są usuwane mechanicznie.

Peeling kawitacyjny nadaje się do każdego rodzaju skóry i można go stosować bez względu na wiek. Ze względu na to, że jest dość delikatny, polecany jest osobom o cerze wrażliwej i naczynkowej. A efekty? Przede wszystkim odżywiona, gładka i promienna skóra. 

Oczyszczanie manualne 

Prawidłowy demakijaż to podstawa pięknej skóry. Niestety, tego rodzaju nawyki czasem nie wystarczą, by była ona w pełni oczyszczona. Jak wiadomo, na co dzień jesteśmy narażeni na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia powietrza. Co więcej, skóra jest właśnie tą częścią ciała, przez którą organizm usuwa wszelkie toksyny. Dobrym rozwiązaniem jest dlatego stosowanie takich metod jak oczyszczanie manualne. Ten zabieg jest przede wszystkim polecany osobom, na których skórze obecne są nieestetyczne zaskórniki otwarte i zamknięte, krostki oraz prosaki. Może być on również stosowany na skórze pleców, dekoltu czy ramion. 

Oczyszczanie manualne oraz peeling kawitacyjny to zabiegi, które wykonasz w łódzkiej Klinice Urody Dermed prof. Andrzeja Kaszuby. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma bajaderka

Wersja do druku