Puder od zawsze stanowił jeden z podstawowych elementów wyposażenia kobiecej kosmetyczki. Jest integralną częścią makijażu. Może stanowić element bazowy, jak i dopełniający cały makijaż. Każdy nawet najbardziej delikatny makijaż wymaga bowiem lekkiego przypudrowania, dzięki czemu podkład czy korektor zwiększy swoją trwałość i idealnie stopi się z naszą skórą. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka paleta pudrów o przeróżnych właściwościach. Jakie są więc rodzaje pudrów? Jak wybrać ten idealny dla nas? Który z nich będzie łatwiejszy w aplikacji? Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji, które pozwolą Ci lepiej dopasować ten idealnie odpowiadający potrzebom Twojej skóry.

 

  1. Jak wybrać właściwy puder?

  2. Puder sypki

  3. Puder prasowany

 

Mamy więc pudry sypkie i pudry prasowane, a także brązujące oraz te o właściwościach rozświetlających. Jeśli więc nadal masz wątpliwości, który z nich wybrać, kilka istotnych wskazówek znajdziesz poniżej.

Jak wybrać właściwy puder?

Warunkiem właściwego doboru odpowiedniego pudru jest bez wątpienia poznanie typu naszej skóry. Przyjrzyj się więc czy Twoja skóra ma tendencje do wyświecania się w ciągu dnia, a może raczej należysz do posiadaczek cery suchej, o czym świadczyć mogą suche i odstające skórki widoczne zwykle w okolicach nosa i czoła. Jeśli jednak nie jesteś pewna, do którego typu skóry się zaliczasz, nie bój się i po prostu przetestuj kilka różnych produktów. Szeroką gamę dostępnych pudrów znaleźć możesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w szeregu drogerii internetowych.

Kolejną istotną kwestią jest dopasowanie pudru nie tylko do rodzaju cery, którą posiadasz ale także trybu życia. Jeśli makijaż ma przetrwać ośmiogodzinny dzień pracy lub wybierasz się na ważne spotkanie czy uroczystość, musisz przede wszystkim skupić się na wyborze trwałego i dobrze matującego produktu, który zapanuje nad ilością sebum i zapewni piękny wygląd przez cały dzień.

Wybierając puder warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również właściwości takie jak ochrona przed promieniowaniem UV czy właściwości pielęgnacyjne. Poszczególne rodzaje pudrów mogą różnić się między sobą przyczepnością, wielkością drobinek i strukturą, właściwościami absorbcyjnymi sebum, a także poziomem krycia. Przeglądając dostępne rodzaje pudrów warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką oraz opisem składu produktu, który wybieramy.

Puder sypki

Puder tego rodzaju służy przede wszystkim utrwaleniu makijażu i zmatowieniu skóry twarzy. Jego najbardziej znaną i docenianą przez wiele kobiet wersją jest ta o właściwościach transparentnych i półtransparentnych. Dzięki tej właściwości nie musimy zastanawiać się nad doborem odpowiedniego do naszej cery koloru. Możemy bez problemu stosować go także na bardziej opaloną skórę twarzy, unikając efektu wybielenia.

Dostępny jest także w szerokiej gamie kolorystycznej, począwszy od bardzo jasnych odcieni, poprzez beże i kolory imitujące lekką opaleniznę. Warto popracować nad aplikacją tego rodzaju pudru, która na początku może stwarzać kilka problemów. Używaj dużego pędzla o gęstym włosiu oraz strząśnij nadmiar produktu przed aplikacją, dzięki czemu unikniesz efektu maski.

Puder prasowany

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pudrów prasowanych, z czego kilka najlepszych możesz znaleźć na stronie https://www.wizazsklep.pl/43-pudry-prasowane. Puder prasowany jest przede wszystkim łatwiejszy w aplikacji, nie pyli się, a kompaktowe opakowania wyposażone w specjalną gąbeczkę idealnie nadają się do kobiecej torebki. Dzięki mocnej pigmentacji może posłużyć nam do poprawek makijażu w ciągu dnia lub też zupełnie zastąpić podkład, jeśli nasza cera pozbawiona jest większych niedoskonałości. Pozwala bowiem na dobre ujednolicenie kolorytu skóry. Ważny jest więc dobór odcienia odpowiedniego do koloru naszej skóry.

 

Podstawową funkcją pudru jest zmatowienie skóry twarzy oraz utrwalenie warstwy zaaplikowanego wcześniej podkładu czy korektora. Wybór odpowiedniego pudru jest więc niezbędnym elementem w stworzeniu trwałego i dobrze wyglądającego makijażu. Dbając o komfort aplikacji i niezawodność produktu warto zapoznać się z szeroką gamą różnych rodzajów pudrów.

 

 

 

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku