W dobie dwudziestego pierwszego wieku coraz mniej osób zastanawia się nad tym co się je i pije. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które są wysoko przetworzone, a nie mają one dobrego wpływu na nasze zdrowie. Zazwyczaj sięgamy po to co jest tanie, szybkie i smaczne. Nie patrzymy jednak na to, czy jest to dla nas dobre? Warto więc przekonać się dlaczego zdrowe odżywianie jest dla nas takie ważne. Oto kilka najważniejszych powodów. 

(Sprawdzony catering - https://fit-catering.pl/zasady-dostaw/ - mapa)


To co jemy ma wpływ na nasz wygląd 

Zacznijmy od tego, że jedzenie i picie ma wpływ na to jak wyglądamy. Oczywiście każdy z nas ma swoje cechy charakterystyczne, na które wpływają jedyne geny, jednak trzeba pamiętać, że kondycja skóry, włosów i paznokci, to elementy, które związane są właśnie ze sposobem naszego odżywiania. Jeżeli w diecie na co dzień znajduje się dużo fast foodów i słodkich napojów, to na skórze pojawić się zmiany trądzikowe, a włosy staną się słabe i łamliwe. Przyczyną tego będzie oczywiście niedobór składników odżywczych, które niestety ale nie znajdują się w żywności przetworzonej w dużych ilościach. 

(Blog dietetyczny - https://fit-catering.pl/blog/)

Jak pracuje Twój mózg?

Nie ma również wątpliwości co do tego, że jedzenie ma wpływ na pracę całego układu nerwowego. Brak witamin i minerałów w diecie może doprowadzić do tego, że praca mózgu znacząco spowalnia. To właśnie dlatego coraz więcej osób ma problemy z koncentracją i skupieniem uwagi. Co więcej pojawiają się również zaburzenia pamięci. Jak z tym walczyć? Po prostu zadbać o to, by zdrowo się odżywiać. To więc oznacza, że by móc cieszyć się dobrą pamięcią należy jeść dużo witamin i minerałów. Jeżeli nie masz czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, to dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po catering dietetyczny.

Jedzenie, a zdrowe serce 

Coraz więcej słyszy się na temat tego, jak złe odżywianie wpływa na pracę układu krążenia. Okazuje się, że z biegiem lat zwiększa się odsetek osób, które umierają na zawał serca. To nie są zadowalające statystyki i mówią nam o tym, jak złe odżywianie może być niebezpiecznie nie tylko dla naszego zdrowia, ale również życia. Spożywanie dużej ilości tłuszczy trans, które znajdują się w żywności przetworzonej może doprowadzić do zwiększenia się poziomu cholesterolu w organizmie, a to z kolei powoduje tworzenie się zatorów. Jedynym sposobem na zapobiegnięcie takiej sytuacji i zadbanie o zdrowie swojego serca, jest oczywiście sięgnięcie po zdrowe posiłki. Ze względu na to, że coraz więcej osób nie ma czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, warto decydować się na catering dietetyczny, który oferuje aż pięć zbilansowanych posiłków każdego dnia.

Sprawdź przykładowe menu: https://fit-catering.pl/menu/.

Zdrowa i piękna sylwetka 

Każdy marzy o tym, by mieć zdrową i piękną sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku również liczy się to, by zdrowo się odżywiać. Niskokaloryczne posiłki są konieczne, by dodatkowa tkanka tłuszczowa nie odkłada się w nadmiarze. Stworzenie diety odchudzającej wcale nie jest łatwe, lepiej więc wybrać catering dietetyczny, czyli dietę pudełkową, która jest opracowana przez dietetyków z wieloletnim doświadczeniem. 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku