Wybór zabawki dla dziecka wcale nie jest łatwym zadaniem. Półki sklepowe kuszą różnymi kolorami, kształtami i funkcjami prezentowanych produktów. Nie wszystkie zabawki dbają jednak o odpowiedni rozwój dziecka. A przecież właśnie o to chodzi. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Zabawki, które uczą

3-letnie dziecko wciąż bada i stopniowo poznaje świat wokół siebie. Właśnie dlatego warto stawiać na produkty, które nawiązują do przyziemnych, codziennych sytuacji. Figurki potworów powinniśmy raczej pozostawić na sklepowej półce. Zamieńmy je na to, co dziecko może znaleźć w swoim domu, ale oczywiście w formie zabawki. Dobrym rozwiązaniem mogą być zestawy kuchenne, zestawy narzędzi, figurki zwierzątek, trójwymiarowe książeczki i tak dalej. Ciekawe propozycje dla 3-latków oferuje na przykład marka Achoka. Zabawki te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby poprzez zabawę uczyć dzieci podstawowych reguł rządzących światem. Achoka słynie przede wszystkim z interaktywnych mat, jak chociażby mata do zabawy samochodami, prezentująca układ miasta i ulic. Świetnym rozwiązaniem może być też mata z narysowaną farmą, wraz z pudełkiem, w którym dziecko będzie mogło przechować wszystkie zwierzątka i inne elementy zestawu. Zresztą zabawki Achoka przeznaczone są nie tylko dla małych, ale i tych większych dzieci.

Klocki – uniwersalna zabawka

Jeżeli kompletnie nie masz pomysłu, co możesz kupić swojemu 3-latkowi, pamiętaj, że zawsze uniwersalnym pomysłem są klocki. Nie ma dziecka, które nie lubi układania wież i innych konstrukcji. W ofercie sklepów z zabawkami znajdziesz przeróżne kształty klocków. Najczęściej są one tworzone w określonej tematyce. Wspomniane wcześniej zabawki Achoka, w tym interaktywne maty, świetnie współgrają z klockami. Na macie w kształcie miasta lub farmy nasz 3-latek może tworzyć nowe konstrukcje i przeszkody. Dzięki temu zabawki Achoka nie nudzą mu się przez dłuższy czas. Taki zestaw nie tylko zapewnia świetną zabawę, ale jednocześnie rozwija kreatywność naszego malucha.

Masy plastyczne dla małego artysty

Jeżeli już mówimy o zabawkach Achoka, będą one idealnie pasowały również z masami plastycznymi. Kupując naszemu 3-latkowi taki produkt, umożliwiamy mu samodzielne "uzupełnienie" maty o dodatkowe elementy. Mata z narysowanymi drogami może bowiem w ten sposób zyskać dodatkowe mosty albo rampy dla samochodów. Z masy plastycznej można też stworzyć nowy wehikuł, który będzie się poruszał po ulicach.

Wybierz mądrze

Pamiętaj, że największym błędem jest kupowanie pierwszej zabawki, jaką znajdziemy. Warto poświęcić trochę czasu i kupić coś, co nie tylko ucieszy naszego malucha, ale też zadba o jego prawidłowy rozwój. Oczywiście zabawki Achoka to tylko propozycja. W naszej ocenie jednak warta rozważenia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku