Urządzając pokój chłopca, należy wykazać się kreatywnością oraz znajomością modnych trendów i preferencji dziecka. Spójność, estetyka i funkcjonalność – to kluczowe cechy udanej aranżacji.

Kolory mają znaczenie

Rodzice zastanawiający się, jak urządzić pokój dla chłopca, stają przed wieloma dylematami. Wybór kolorystyki jest jednym z nich. Do lamusa odeszły już czasy, gdy aranżacje pokoju dla chłopca bazowały na błękicie na ścianach. Egzamin zdają piękne pastele, szarości oraz ponadczasowa biel – ważne jest, by główny kolor był jasny i w miarę neutralny, gdyż daje większe pole do popisu w kwestii wystroju i rozświetla pomieszczenie, optycznie je powiększając.

Jak urządzić pokój dla chłopca – podział na strefy

W praktyce pokój chłopca spełnia różne funkcje. Jest miejscem do zabawy, nauki i wypoczynku. Oczywiście aranżacje pokoju dla chłopca powinny uwzględniać wiek dziecka, niemniej wydzielenie podstawowych stref nawet w niezbyt dużym pomieszczeniu ułatwia dokonywanie modyfikacji wraz ze zmieniającymi się potrzebami chłopca. Każdą ze stref warto odpowiednio doświetlić, np. wyjątkowymi lampami ze sklepu Lamps&Company. Dobre oświetlenie składa się z głównego źródła światła i źródeł dodatkowych – rozmieszczonych tak, aby zapewnić młodemu domownikowi maksymalny komfort.

Najlepsze aranżacje pokoju dla chłopca

Pomysłów na to, jak urządzić pokój dla chłopca, jest mnóstwo. Pokój małego odkrywcy, miłośnika futbolu, w kosmicznym klimacie, z motywami z ulubionych bajek, w morskiej stylistyce – to tylko niektóre ze sprawdzonych propozycji. Najistotniejsze jest to, żeby pokój chłopca urządzić tak, żeby jego mieszkaniec czuł się w nim dobrze. Przeglądając rozmaite aranżacje pokoju dla chłopca, trzeba uwzględnić pasje i gust dziecka. Szukając informacji o tym, jak urządzić pokój dla chłopca, trzeba pamiętać nie tylko o kwestiach estetycznych, ale i praktycznych – pokój chłopca musi być w pełni bezpiecznym, łatwym do utrzymania w czystości pomieszczeniem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku