Popularność depilacji laserowej sprawiła, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń wykorzystywanych podczas zabiegu usuwania zbędnego owłosienia. Nie wszystkie z nich cechują się jednak taka samą skutecznością oraz pozwalają uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry. Niskiej jakości sprzęt może doprowadzić do wystąpienia wielu podrażnień i zaczerwienień, które potem negatywnie odbiją się na samej skórze. Jaki laser do depilacji laserowej okaże się więc najlepszy?
Urządzenia IPL a lasery diodowe
     Redukcja zbędnego owłosienia może być przeprowadzana przy pomocy laserów diodowych bądź sprzętu IPL. Zdecydowanie skuteczniejsze, a co najważniejsze bezpieczniejsze dla skóry są urządzenia diodowe. Tego typu lasery wykorzystują wyłącznie długie fale światła, które z powodzeniem docierają do nawet najgłębszych cebulek włosów. Dodatkowo, wydłużony czas impulsu pozwala na sukcesywnie wykonanie zabiegu również w przypadku osób charakteryzujących się wyższym fototypem skóry. Urządzenia diodowe często wyposażone są też w system chłodzący, który znacząco poprawia poczucie komfortu podczas sesji naświetleń laserowych. Nie wolno również zapominać, że takie schładzanie skóry zmniejsza poczucie bólu i pieczenia w trakcie depilacji laserowej.
     Sprzęt IPL posiada z kolei bardzo niskie parametry, co przyczynia się do zmniejszenia skuteczności zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Ze względu na typ wykorzystywanego światła, taki laser często obciąża skórę zbędnymi dawkami promieniowania, które nie wpływają jednak na bardziej precyzyjne wyeliminowanie niechcianych włosków. Jeśli więc zastanawiasz się jaki laser do depilacji jest najlepszy, koniecznie postaw na klasyczne urządzenia diodowe.
 
Który laser diodowy jest najlepszy? Porównanie

     Decydując się na zabieg depilacji laserowej przy pomocy sprzętu diodowego, również mamy tutaj do wyboru kilka rodzajów urządzeń. Najbardziej rekomendowany przez światowych kosmetologów jest jednak laser Light Sheer. Ten sprzęt cenionej w branży kosmetycznej amerykańskiej marki Lumenis posiada dwie głowice, które precyzyjnie usuwają zbędne owłosienie ze wszystkich obszarów ciała. Dodatkowo, wyposażony jest w system bieżącego chłodzenia, znacząco obniżającego występowanie zaczerwienień i podrażnień po wykonanym zabiegu. Ponadto, laser Light Sheer polecany jest osobom mającym wrażliwą bądź naczynkową skórę.
     Niektóre salony kosmetyczne do depilacji laserowej wykorzystują również laser Vectus wyprodukowany przez Palomar Medical Technologies. Mimo, iż również jest to urządzenie niezwykle bezpieczne dla skóry to jednak cechuje się nieco mniejszą skutecznością. Badania kosmetologów wykazały bowiem, że usuwa około 12% mniej włosów niż laser Light Sheer. Wyróżnia się za to posiadanym czytnikiem Skintel, którego zadaniem jest automatyczne dopasowanie wiązki światła do danego fototypu skóry. Taka automatyzacja nie zawsze okazuje się jednak skuteczna, ponieważ zdarza się, że wybrana przez laser Vectus dawka światła okazuje się zbyt wysoka, jednocześnie doprowadzając do większego dyskomfortu podczas wykonywanej depilacji laserowej.
 
Depilacja laserowa to zabieg, który dla wielu osób może dawać lekki dyskomfort ale dla efektu warto wytrzymać kilka sesji. Cena zabiegu depilacji laserowej jest uzależniona od miejsca, które depilujemy. Ostateczna cena, jaką będzie wynosić nas cały zabieg to suma wszystkich sesji, jakie potrzebujemy, by usunąć całkowicie owłosienie z wybranych miejsc. Warto skorzystać z pakietów cenowych oferowanych np. przez salon Depilacja.pl, dzięki czemu możemy uzyskać korzystniejszą cenę. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku