Rynek suplementów diety rośnie w oczach. Jest to efekt sprzężenia – popyt na naturalne produkty poprawiające samopoczucie i kondycje rośnie wraz ze świadomością Polaków o zdrowym żywieniu, a także z zasobnością portfela. Nic więc dziwnego, że konkurencja wśród producentów suplementów diety weszła na niespotykany dotąd poziom. Efektywność preparatów musi być najwyższa – tylko w ten sposób zyska się miano lidera na rynku. Dzisiaj poświęcimy nieco uwagi kurkumie BCM-95 od firmy KenayAG. Oto, dlaczego nosi miano najmocniejszej kurkumy!

Na co kurkuma?

Ekstrakt z kurkumy to zyskujący na popularności suplement diety. Można powiedzieć, że preparaty te wracają do łask. Jeszcze setki lat temu, na dalekim wschodzie, kurkuma znana była jako wszechstronny lek przeciwbólowy. Wszystko za sprawą zawartej w niej kurkuminy. Stanowi ona 3-5% całej masy korzenia, dlatego też producenci suplementów diety opracowali technologię, pozwalającą na jej ekstrakcję. Wyciąg z kurkumy to jeden z najsilniejszych znanych antyoksydantów. Właściwości kurkumy to między innymi działanie antybakteryjne i antywirusowe. Skutecznie zapobiega stanom zapalnym i łagodzi ich objawy.

Jak działa kurkuma na organizm?

Cóż, wyszczególnimy tylko kilka zastosowań ekstraktu z kurkumy (ze znanych kilkuset!). Jako silny przeciwutleniacz, kurkuma jest skutecznym suplementem w przypadku dolegliwości reumatycznych, czyli bóli stawowych i kostnych. Ekstrakt z kurkumy skutecznie obniża poziom cukru we krwi, jest więc naturalnym preparatem zalecanym do walki z cukrzycą. Kurkumina pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, między innymi zapobiegając zatorom i miażdżycy. Aktywnie zwalcza też wolne rodniki, a zatem kurkuma spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Jaka kurkuma najlepsza?

Jak już wspomnieliśmy, wyciąg z kurkumy ma tym lepsze właściwości, im więcej znajduje się w nim kurkuminy. Chcąc przyjąć tak stężoną dawkę, jak oferują nam suplementy diety, przeciętny człowiek musiałby zjadać dziennie około 3 kilogramów korzenia kurkumy… Wiedząc, na co kurkuma jest najlepsza, warto więc szukać preparatów o odpowiednim składzie.

Kurkuma w kapsułkach od KenayAG to czysty ekstrakt z kurkumy. Wyciąg ten posiada w składzie aż 95% kurkuminoidów. Tak stężona dawka gwarantuje spotęgowany efekt wzmacniający, przeciwbólowy i poprawiający samopoczucie (dowiedziono, że 6 tygodniowa kuracja kurkumą ma efekty antydepresyjne). Kurkuma BCM-95 nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników, takich jak benzen czy aceton (co zdarza się u niektórych producentów, chcących obniżyć koszta i podwyższyć efektywność produkcji).

Fot. KenayAG - kurkuma BCM

Kurkuma – przeciwwskazania

W przypadku kurkumy BCM-95 zaleca się, by dzienna dawka nie przekraczała 1 000 mg. Firma KenayAG podzieliła tę ilość na dwie, łatwo przyswajalne kapsułki, które zaleca się przyjmować dwa razy na dobę, najlepiej w trakcie posiłków.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku