Jędrne piersi, idealnie zaokrąglone pośladki to niewątpliwe kobiece atuty, ale równie często to po prostu marzenie - może się wydawać, że niedościgłe… Jednak medycyna estetyczna wciąż dostarcza nowe rozwiązania, które mają zmieniać nasze marzenia w rzeczywistość. Dziś pragnienie większych, doskonale kształtnych piersi czy pośladków nie jest poza naszym zasięgiem, a specjaliści pracujący w gabinetach medycyny estetycznej każdego dnia uszczęśliwiają kolejne kobiety. Jednym ze sposobów na doskonałe kształty jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, który działa podwójnie - pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu z newralgicznych punktów i poprawić kształt w innych.

Idealnymi kształtami chciałaby cieszyć się każda z nas - to pewne. Jednak nie każda ma szczęście je mieć, nie zawsze podoba nam się to, czym obdarzyła nas natura. Dziś wiemy już, że nie musi tak być, nie musimy godzić się z takim stanem rzeczy, ponieważ istnieją zabiegi, dzięki którym możemy udoskonalić nasz wygląd. Kształt piersi czy pośladków możemy poprawić, możemy je powiększyć, sprawić, że będą jeszcze bardziej kobiece. Bezpiecznym sposobem na idealne kształty jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej - pobranie z miejsc, gdzie jest nagromadzona i podanie w to, które chcemy udoskonalić. 

Jak wygląda zabieg powiększania piersi i pośladków?

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej przeprowadzany m.in. w Centrum DER-MED w Krakowie czy Katowicach składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest pobranie odpowiedniej ilości tłuszczu, drugim zaś podanie go w piersi lub pośladki, w zależności od życzenia pacjentki. Tłuszcz odsysany jest  najczęściej z najbardziej newralgicznych punktów, miejsc, gdzie gromadzi się go najwięcej - ud, brzucha, czasem z ramion. Liposukcja to procedura, która pozwala na wymodelowanie pewnych obszarów ciała, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przy okazji na pozyskanie autologicznego materiału, który może posłużyć jako wypełniacz piersi, pośladków. Wypełnienie piersi lub pośladków własną tkanką tłuszczową jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia przeszczepu ani pojawieniem się poważnych skutków ubocznych. Do tego, cały zabieg to krótka procedura - w zależności od obszaru, który zostanie wypełniony, trwa do 2 godzin, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Oznacza to, że pacjentka może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu. 

Co warto wiedzieć przed zabiegiem przeszczepienia tkanki tłuszczowej?

Piersi powiększone przy użyciu tkanki tłuszczowej wyglądają naturalnie i pięknie. Efektem jest wymodelowanie, nadanie kształtu. Z zabiegu mogą korzystać panie, które nie są zadowolone z wielkości i kształtu piersi, ale również kobiety po różnych operacjach piersi czy z ich defektami. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, a procedurę przeprowadza zawsze lekarz. Choć przeszczep tkanki tłuszczowej jest zabiegiem bezpiecznym, nie u każdego może być on przeprowadzony. Przeciwwskazania zostają omówione podczas rozmowy z lekarzem, a do najważniejszych zaliczyć trzeba:

  • nadciśnienie,
  • cukrzycę,
  • choroby serca,
  • niewydolność nerek lub wątroby,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
  • stany zapalne,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory,
  • ciążę i okres laktacji.

Czemu warto zdecydować się na lipotransfer?

Lipofilling to rozwiązanie, o którym można powiedzieć wiele dobrego. Tkanka tłuszczowa uznawana jest za najlepszy wypełniacz, jest materiałem naturalnym, a jej podanie nie wywołuje reakcji uczuleniowej. Zabieg lipotransferu jest krótki, okres rekonwalescencji również, a pacjentki nie muszą być hospitalizowane. Po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, które mijają samoistnie w przeciągu zaledwie paru dni. Poważniejsze powikłania występują niezmiernie rzadko. Do najważniejszych zaleceń pozabiegowych należy unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i wysokich temperatur - warto zrezygnować z gorących kąpieli i ekspozycji na słońce. 

Przeszczep tkanki tłuszczowej wydaje się być rozwiązaniem godnym uwagi, stał się bowiem odpowiedzią na różnorakie problemy kobiet. Nie chodzi tu już jedynie o niezadowolenie ze swojego ciała, ale również o aspekt czysto medyczny - lipotransfer pomaga kobietom po różnych operacjach piersi, czy z deformacjami ciała mającymi różne podłoże. Zabieg przywraca nie tylko piękny wygląd, ale lepsze samopoczucie i zadowolenie z własnego ciała.

Więcej informacji o zabiegu modelowania i powiększania piersi oraz pośladków znajdziesz na https://krakow.dermed.pl/pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku