Hygge to duńska filozofia i styl życia, który na pierwszym planie stawia szczęście, wygodę i dobre samopoczucie. Zgodnie z hygge wynikają one najczęściej z ciepłej, domowej atmosfery, serdeczności i umiejętności tworzenia swojej własnej strefy komfortu. Ta koncepcja odnosi się nie tylko do sfery psychicznej, ale również do aranżacji wnętrz i kuchni. Co jeszcze może być hygge?

Skandynawski sposób na harmonię

W krajach skandynawskich, przez większą część roku jest dość ciemno i raczej zimno. Prawdopodobnie dlatego, rozpalanie kominków i dekoracyjnych świec stało się poniekąd nieodłącznych elementem hygge. Ten pozornie niewielki akcent, można przenieść do swojego domu. Aby stworzyć przytulną, relaksującą i odprężającą atmosferę, wato sięgnąć po aromatyczne woski, świecie i artykuły do aromaterapii. Gra światłem świecy połączona z nietuzinkowych, ulubionym aromatem wonnych olejków może pomóc stworzyć swoje małe hygge w każdym miejscu!

Świece w stylu hygge

Pierwszą świecą o bardzo skandynawskim designie i wyjątkowym, ciepłym zapachu jest ta od MilkHouse Candle Co. Marka oferuje szeroki wybór świec zapachowych w prostych, ale oryginalnych opakowaniach (np. bańka lub butelka mleka). Zapachy takie jak. Np. świeże pranie lub zapach mroźnej bawełny są nietuzinkowe, piękne i bardzo w stylu hygge. Dla wielbiciela nowoczesności i stylu glamour, marka 54 Celsius przygotowała prawdziwą gratkę. Nowoczesne świece zapachowe w kształcie psa, kota, jednorożca, królika, smoka w geometrycznej, modnej formie. Te świece to pogodzenie miłości do futurystycznego stylu z ciepłym, skandynawskim hygge. Po wypaleniu – ze świecy pozostaje ozdobny szkielet! To z pewnością jeden z najlepszych powodów do częstego korzystania ze świecy. Artykuły do aromaterapii od Smells Like Spells, to wyśmienite mieszkanki zapachowe wysokiej jakości świec i dyfuzorów. Proste i klasyczne, szklane opakowania i wyjątkowe mieszanki olejków eterycznych to gwarancja relaksu i jakości prosto ze Skandynawii. Nazwy dla świec są zaczerpnięte od bożków i postaci z legend Północy. Perfumeria internetowa to miejsce, w którym kupi się wszystkie wyżej wymienione artykuły, które najczęściej niezwykle ciężko jest spotkać w sklepach stacjonarnych. A dla takich oryginałów jak chociażby świece od 54 Celsius – naprawdę warto

Hygge w zapachu i świetle to nie tylko świecie. Przytulny nastrój można uzyskać dzięki pięknym lampom katalitycznym, aromatycznym dyfuzorom i wyjątkowym zestawom do domowej aromaterapii. Na te ostatnie składa się zwykle dobry kominek, świeczka typu tealight i  zapachowe tartaletki, takie jak woski Yankee Candle. Wprowadź hygge do swojego życia i ciesz się małymi przyjemnościami – tak jak Duńczycy – najszczęśliwsi ludzie na ziemi!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku