Nie od dziś wiadomo, że dłonie są wizytówką kobiety. Zadbana, gładka skóra i piękny manicure są pozytywnie odbierane przez współrozmówców. Nic więc dziwnego, że usługi salonów kosmetycznych cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientek. Trendy w manicure jak wszystko w modzie zmienia się na przestrzeni sezonów. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się hybrydy, które w mniejszym stopniu niszczą płytkę, niż używany niegdyś żel. Mogłoby się wydawać, że zrobienie manicure jest trudnym i pracochłonnym zabiegiem. Okazuje się jednak, że samodzielne wykonanie hybryd, wcale nie jest skomplikowane. Wiele kobiet decyduje się więc na zakup lampy i niezbędnych lakierów.

Co jest potrzebne do wykonania hybryd w domu?

Do wykonania manicur hybrydowego w domu niezbędna jest odpowiednia lampa. Pod lampą UV suszenie paznokci trwa około 2 minuty, a pod mocniejszą LED – 45-60 sekund. W zależności od mocy, cena za takie urządzenie jest różna. Za dobrej jakości lampę UV, która sprawdzi się w domowym zaciszu, trzeba zapłacić około 100 zł. Poza urządzeniem, należy zaopatrzyć się w lakiery. Niezbędna jest m.in. baza do lakierów hybrydowych, lakiery hybrydowe w ulubionych kolorach oraz top coat, nakładany na lakier. Poza tym, przy zabiegu konieczne jest użycie cleanera czyli odtłuszczacza do paznokci i finish cleanera super shine, który usuwa warstwę dyspersyjną. Warto także zakupić waciki bezpyłowe, ułatwiające pracę podczas wykonywania manicure. Warto wiedzieć, że top marki lakierów hybrydowych oferują gotowe startery hybrydowe, zawierające wszystkie niezbędne produkty (bez lampy). Wysokiej jakości lakiery hybrydowe znajdują się np. na: https://konadnail.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/139. Lakier hybrydowy powinien być wysokiej jakości, bo to on zapewnia kolor i trwałość manicure. Produkty zaufanych marek bardzo dobrze się rozprowadzają i nie pękają pod lampą. Wykonywanie manicure w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim, można go robić w każdej wolnej chwili. Poza tym, inwestycja w niezbędne akcesoria bardzo szybko się zwraca.

Domowy manicure hybrydowy – krok po kroku

Pierwszym krokiem w manicure jest przygotowanie paznokci. Przed nałożeniem jakiegokolwiek specyfiku, należy obciąć paznokcie i nadać im pożądany kształt oraz usunąć skórki. Trzeba pamiętać, by na koniec, zmatowić płytkę bloczkiem, żeby lakier trzymał się dłużej. Następnie należy odtłuścić paznokcie cleanerem. Na tak przygotowane płytki, nakłada się lakier bazowy i utwardza paznokcie pod lampą. Następnie należy pomalować paznokcie pierwszą warstwą kolorowego lakieru i ponownie utwardzić. Później powtórzyć krok z drugą warstwą lakieru. Na pomalowane paznokcie nakłada się cienką warstwę lakieru ochronnego i znów utwardza pod lampą UV. Na koniec warto przemyć paznokcie preparatem usuwającym warstwę dyspersyjną.

Zdejmowanie hybryd

Manicure hybrydowy jest bardzo trwały. Utrzymuje się na paznokciach nawet do 3 tygodni, dlatego nie należy zdrapywać, ani zeskrobywać pilnikiem warstw lakieru. Zabieg zdejmowania hybryd jest bardzo ważnym elementem, bo pozwala uniknąć uszkodzenia płytek paznokci. Najpierw należy delikatnie spiłować wierzchnią warstwę top coat, by stała się matowa. Skórki paznokci trzeba natrzeć oliwką. Następnie, należy zamoczyć wacik w płynie do usuwania hybryd i nałożyć go na paznokieć. Później, cały paznokieć owija się folią aluminiową i pozostawia na 10-15 minut, aż lakier zacznie odchodzić. Po upływie tego czasu należy delikatnie usunąć lakier drewnianym patyczkiem i nasmarować paznokcie oliwką.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku