Odpowiednie podejście do treningu to podstawa by osiągnąć dobre wyniki. Jednakże, czasem nie wystarczy tylko rozgrzewka by osiągnąć swój wymarzony cel. Czasem nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich odpowiednich składników odżywczych by nasz organizm mógł wykorzystać pełen swój potencjał podczas ćwiczeń. Z tego powodu powstały przeróżne suplementy diety, które mają wspomóc nas w takich przypadkach. Jednym z takich rozwiązań są odżywki przedtreningowe. Jak działają, co mogą nam dać? Zapraszam do tekstu!

Skład odżywek przedtreningowych bardzo często może zależeć tak naprawdę od producenta i tego, co dokładnie uzna za przydatne dla osób, które chcą się odpowiednio przygotować przed treningiem. Jednakże, posiadają w sobie zazwyczaj wiele standardowych rzeczy, które mają pozytywnie na nas wpłynąć poprzez dostarczenie odpowiedniej dawki energii do organizmu. Z tego też powodu z pewnością spotkamy się z takimi składnikami odżywczymi, jak:

  • kofeina - odpowiednia dawka może spowolnić w nas wytworzenie się uczucia zmęczenia oraz wspomóc zachowanie glikogenu mięśniowego. Istnieją również podstawy na to, że może także zwiększyć poziom testosteronu
  • tauryna - kolejny sposób na dostarczenie energii do naszego organizmu oraz wpłynąć na naszą wytrzymałość podczas ćwiczeń
  • guarana - jedna z roślin, która posiada w sobie także kofeinę. Prócz powyższego efektu może także wpłynąć na nasz nastrój

Standard głównie jest właśnie nastawiony na zebranie odpowiednich składników, które dostarczą nam siły na trening. Prócz tego jednak możemy również spotkać się chociażby z kreatyną, która może wpłynąć na budowę naszych mięśni, aminokwasami BCAA oraz istotnymi witaminami i minerałami.

Odżywki przedtreningowe - dlaczego warto z nich korzystać

Takie rozwiązanie jak odżywki przedtreningowe często jest polecane osobom, które nie mają czasu na przygotowanie się na odpowiedni trening od strony dietetycznej. Z tego powodu zebrany jest właśnie taki zestaw suplementów w jednym miejscu. Dodatkowo, wysoka dawka energii również z pewnością wpłynie na to, że w ogóle będziemy mieli siły na pójście do siłowni :)

Odżywki przedtreningowe a nasze zdrowie

Jeśli kupujemy suplement z pewnego i legalnego źródła to z pewnością nie mamy o co się bać. Większość składników, które znajdziemy w takim produkcie zostały przebadane wiele razy i są uznawane ogólnie za bezpieczne. Jedynie warto zaznaczyć, że suplementy te posiadają pokaźną ilość kofeiny w sobie. W przypadku spożywania dużej ilości kawy może to mieć małe efekty uboczne jak problemy z zaśnięciem. Warto z tego powodu jest mieć na uwadze to, ile rzeczywiście przyjmujemy kofeiny w przeciągu dnia by nie przesadzić.

Podsumowanie

Odżywki przedtreningowe mogą być interesującym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu w przeciągu dnia by myśleć o treningu oraz dla tych, którzy potrzebują tego dodatkowego “kopa” podczas ćwiczeń. Warto się zastanowić nad tym, czy właśnie nie jest to coś, czego poszukujemy by osiągnąć lepsze efekty w kwestii treningu!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku