Dlaczego warto szczotkować włosy? Powodów jest kilka. To rodzaj pielęgnacji, który sprawia, że pasma stają się piękne i lśniące. Łuski włosa zaczynają się szczelnie zamykać, a ich cebulki są znacznie wzmocnione. W efekcie nie dochodzi do nielubianego przez wiele kobiet puszenia się włosów. Sekretem sukcesu jest nie tylko systematyczność, znaczenie ma także dobór właściwych akcesoriów, a konkretnie szczotki do włosów. Co warto wiedzieć na temat materiałów wykorzystanych do produkcji tych przedmiotów? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Szczotka stworzona z myślą o Tobie – pokochaj czynność czesania!

Bardzo dobry efekt dają szczotki wykonane z naturalnego włosia dzika. Dlaczego? Ponieważ włosie dzika, podobnie jak ludzki włos, jest zbudowane z keratyny. W efekcie nie dochodzi do puszenia się oraz elektryzowania pasm, co dla wielu jest bardzo kłopotliwe. Dodatkowo włosie dzika zamyka łuski włosów, dzięki czemu stają się gładkie i zyskują zdrowo wyglądający blask.

Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji szczotki z naturalnym włosiem. Najlepiej myć ją szarym mydłem lub po prostu delikatnym szamponem (sprawdzi się ten przeznaczony dla dzieci).

Oprócz tego można wybrać szczotkę mającą włosie mieszane, czyli to z dzika i nylonowe. Delikatnie wymasuje głowę oraz równomiernie rozprowadzi sebum, nada pasmom blasku. Szczotki tego typu również są godne polecenia.

Wybierz odpowiedni kształt

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych kształtów szczotek. Podczas wyboru nie kieruj się tylko i wyłącznie walorami wizualnymi, ale przede wszystkim tym, by akcesoria były dopasowane do Twoich potrzeb.

Warto zdecydować się na szczotkę z korpusem o lekko wklęsłym kształcie lub na model z pneumatyczną poduszeczką. Dzięki temu włosie będzie dopasowywało się do kształtu głowy, masując jej skórę i poprawiając ukrwienie. Rączka powinna być ergonomiczna i najlepiej matowa, dzięki czemu nie będzie ślizgać się w dłoni. Podczas zakupów sprawdź dodatkowo, czy jest wystarczająco lekka. Niewielka waga szczotki do włosów jest dużym atutem.

Modelowanie podczas czesania

Szczotki do włosów, których będziesz używać podczas suszenia pasm suszarką, muszą być dodatkowo odporne na działanie wysokich temperatur. Najlepiej, aby to było do 250°C. Wybieraj modele z powłoką antystatyczną (zapobiega elektryzowaniu się włosów) i ceramiczną – równomiernie rozprowadzi ciepło i ochroni przed nadmiernym nagrzaniem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku