Jeśli szukacie ciekawego i jednocześnie użytecznego gadżetu dla dziewczynki, to z całą pewnością powinniście przyjrzeć się smartwatchom. Stanowią one świetną i niekoniecznie droższą alternatywą dla klasycznych zegarków i dodatkowo posiadają wiele przydatnych funkcji. Jakie konkretne modele warto polecić?

Smartwatche dla dziewczynek – jakie być powinny?

Nie da się ukryć, że obecnie rynek jest wręcz zalany smartwatchami. Urządzenia tego typu są stosunkowo tanie i jednocześnie bardzo modne. Mnogość produktów i spora rozpiętość cen niekoniecznie pomaga jednak w poszukiwaniu tych najlepszych. Dlatego też jeszcze przed zakupem, warto określić kilka najważniejszych cech, które musi spełniać dane urządzenie. Pozwoli to na odsianie sporej grupy rozwiązań i ułatwi porównanie pozostałych. Jakie cechy powinien mieć dobry smartwatch dla dziecka?

  • Moduł GPS – jest on w zasadzie najważniejszy. Możliwość zlokalizowania miejsca pobytu dziecka jest kluczowa z punktu widzenia samego zakupu. Bez niego smartwatch staje się po prostu zwykłym gadżetem bez większej wartości.
  • Alarm i system przypomnień – są one bardzo przydatne w codziennym życiu i pozwalają dziecku na lepsze zaplanowanie dnia oraz pamiętanie o ważnych kwestiach.
  • Wytrzymałość – w młodości zdarzają się różne historie, dlatego też lepiej zainwestować w taki inteligentny zegarek, który bez trudu przeżyje zalanie wodą, zakurzenie czy też przypadkowe upadki na ziemię.
  • Wygląd – na koniec warto też przypomnieć, że ostatecznie to samo dziecko będzie nosiło kupionego smartwatcha. Dlatego też warto dać młodej damie sporą dowolność w tym zakresie.

W tym miejscu warto dodać, że na szczęście wielu producentów zdaje sobie sprawę z oczekiwań rodziców i potrzeb ich pociech. Dzięki temu można dziś wybierać spośród wielu produktów dedykowanych dla dziewczynek.

Ranking smartwatchy dla dziewczyn

Układając nasz subiektywny ranking, przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na wcześniej wskazane cechy. Z kolei poszczególne produkty uporządkowane zostały na podstawie ceny – od najniższej, do najwyższej.

Smartwatch Garett Kids 2

Pierwszym z zaprezentowanych przez nas dziecięcych smartwatchy jest Garett Kids 2. Mimo że kosztuje on poniżej 300 złotych, to i tak wyposażony został w moduł GPS, który pozwala na lokalizację użytkownika oraz funkcję GEO ogrodzenia – informującą o wyjściu dziecka poza wskazany przez opiekuna obszar. Garett Kids 2 umożliwia także wykonywanie połączeń głosowych oraz posiada funkcje krokomierza i alarmu.

Smartwatch Garett Kids Happy

Nieco droższym rozwiązaniem jest smartwatch Garett Kids Happy. Posiada on wszystkie niezbędne funkcje użytkowe – takie jak GPS, GEO Ogrodzenie, przycisk SOS, obsługę połączeń, krokomierz i aparat fotograficzny. Co bardzo ważne, został on uszczelniony do poziomu IP67, co gwarantuje przetrwanie nawet wymyślnych dziecięcych zabaw. Zaletą tego smartwatcha jest też ciekawy wygląd oraz kilku wzorów kolorów – przeznaczonych dla dziewczynek i chłopców.

Smartwatch Garett Kids Smile

Kolejnym ciekawym produktem dedykowanym dla dzieci jest smartwatch Garett Kids Smile. Wyróżnia się on nieprzeciętnym wyglądem, który z pewnością zachwyci wiele dziewczynek. Jednak nie tylko wygląd tego modelu robi wrażenie. Smartwatch ten wyposażony został także w bardzo wiele funkcji i rozwiązań – m.in. GPS, pulsometr, krokomierz, budzik czy przycisk SOS.

Smartwatch Garett Kids Sweet

Ostatnim z prezentowanych przez nas smartwatchy idealnych dla dziewczynek jest Garett Kids Sweet. Co warte podkreślenia, mimo że jest on najdroższą z przedstawionych propozycji, to jego cena wynosi poniżej 400 zł. Największymi zaletami tego smartwatcha jest z całą pewnością atrakcyjny wygląd, wielość funkcji oraz wytrzymała bateria – która zapewnia długi okres działania bez ładowania.

Damskie smartwatche – kupuj z głową!

Jak widać, samo znalezienie taniego smartwatcha dla dziewczynki nie jest specjalnie trudne – o ile oczywiście wiadomo, czego szukać. Warto jednak przy tym dodać, że pewnym problemem może okazać się samo kupienie wybranego produktu. W końcu już same różnice w cenie czy kosztach wysyłki potrafią czasem wynieść kilkadziesiąt złotych. Do tego zawsze trzeba też uważać na nieuczciwych sprzedawców, oferujących smartwatche używane, bez gwarancji czy nawet uszkodzone. Sposobem na uniknięcie przykrych niespodzianek jest kupowanie w sprawdzonych sklepach z zegarkami – takich jak Zegarownia. Gwarantują one atrakcyjne ceny, duży wybór smartwatchy damskich, męskich i dziecięcych oraz pełne bezpieczeństwo zakupów.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Piórnik dla dziewczynek

Wersja do druku