Choć niejeden twardziel mięknie na widok fotela w gabinecie dentystycznym, w rzeczywistości nie powinniśmy się go obawiać. Stomatolog jest najważniejszą linią wsparcia w sytuacji, gdy zależy nam na utrzymaniu zębów w dobrym stanie najdłużej, jak jest to możliwe. Dzięki regularnym wizytom jesteśmy w stanie nauczyć się, jak świadomie i odpowiedzialnie dbać o nasze zęby, ale także mamy szansę na szybką reakcję, gdy wizyta wykaże, że coś jest nie tak.

1. Lepiej zapobiegać, niż leczyć

2. Regularny przegląd to niewielki koszt

3. Stomatolog pomoże wyrobić odpowiednie nawyki

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Choroby zębów i dziąseł zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych. Często są również niebezpieczne, ze względu na ryzyko uszkodzenia nerwów czy po prostu położenie zębów stosunkowo blisko mózgu. Z tego względu lepszym wyjściem z sytuacji jest regularne dbanie o nasze uzębienie i higienę jamy ustnej, co oznacza nie tylko długotrwałą i wierną przyjaźń ze szczoteczką do zębów, ale także wzbogacenie naszej diety o odpowiednie, zdrowe produkty, a wyrzucenie z niej tych, które szkodzą zębom, jak np. duża ilość słodkich napojów gazowanych. Aby w pełni dbać o zęby dobrze jest również korzystać z innych sposobów dbania o ich czystość, np. poprzez stosowanie płukanek. Nie możemy także zapomnieć o przeglądzie - w przypadku zdrowych zębów powinniśmy sprawdzać ich stan u dentysty co najmniej raz na rok.

Regularny przegląd to niewielki koszt

Rokroczna wizyta u stomatologa Szczecin to niewielki koszt. Zwykle samo obejrzenie i zbadanie zdrowia zębów kosztuje od kilkudziesięciu do stu złotych, co jest zdecydowanie mniejszym kosztem, niż leczenie kanałowe chociażby tylko jednego zęba. Oczywiście, jeżeli podczas przeglądu dentysta poinformuje nas o jakimś problemie, najlepiej od razu zacząć leczyć chore zęby - dzięki temu będzie nas to kosztowało nie tylko mniej pieniędzy, ale także i mniej bólu.

Stomatolog pomoże wyrobić odpowiednie nawyki

Bardzo istotnym powodem, dla którego warto chodzić do dentysty regularnie, jest konieczność wyrobienia w sobie odpowiednich nawyków. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu zębów w dobrym zdrowiu najdłużej, jak to możliwe, dobrze jest spytać stomatologa o to, jak możemy taki stan osiągnąć. Do dobrych praktyk stosowanych dla zdrowia naszych zębów możemy zaliczyć m.in. wymianę szczoteczki na elektryczną, lepiej czyszczącą nasze zęby, korzystanie z nici dentystycznych po posiłku czy właśnie regularne sprawdzanie, w jakim stanie znajduje się nasze uzębienie. Stomatolog Szczecin pomoże nam to osiągnąć szybciej, a także zadba o to, aby nasze zęby były zdrowe i ładne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku