Lato i sezon urlopowy w pełni. Słoneczne i długie dni pozwalają na spędzanie wielu godzin na świeżym powietrzu i wakacyjną beztroskę. Latem możemy cieszyć się wszędzie: w miejskim parku, na działce, nad wodą oraz na urlopach nad morzem, w górach lub na zagranicznych wyjazdach. Planując każdą wyprawę, nie zapominajmy o apteczce. Dobrze wyposażona pozwoli nam cieszyć się beztroskim urlopem, mimo pojawiających się dolegliwości. Co powinno znaleźć się w naszej apteczce?

Leki przeciwbólowe pomogą uporać się szybko z bólem

Ból głowy, atak migreny, stan podgorączkowy czy też objawy zwykłego przeziębienia mogą nam skutecznie popsuć każdą wakacyjną przygodę. Aby odpowiednio szybko im przeciwdziałać, należy zawsze mieć przy sobie leki przeciwbólowe. Najlepiej te, które przyjmujemy na co dzień i dobrze tolerujemy. Ważne, aby przyjmować je zgodnie z zaleceniami producenta, a w przypadku braku poprawy – skontaktować się z lekarzem.

Leki na zatrucie, zgagę i niestrawność przeciwko problemom żołądkowym

Zgaga, niestrawność i zatrucie pokarmowe zazwyczaj dopadają nas właśnie podczas wakacyjnych wyjazdów. Spowodowane jest to często nieregularną dietą, stołowaniem się w różnych punktach gastronomicznych, ale też np. stresem związanym z podróżą. Wysokie temperatury, które dziś towarzyszą nam nie tylko podczas zagranicznych wojaży, ale i w naszym kraju, nie sprzyjają zachowaniu odpowiedniej świeżości żywności serwowanej w lokalach, food truckach czy na różnych stoiskach z żywnością. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie lek na zgagę Rennie® skuteczny także w walce z niestrawnością i wzdęciami. Dzięki prostej formule, połączeniu węglanu wapnia i magnezu, lek ten szybko neutralizuje kwas żołądkowy, przynosząc ulgę już po dwóch minutach od przyjęcia. Nie przedostaje się też do krwiobiegu, przez co może być bezpiecznie stosowany przez ciężarne.

Plastry, bandaże i inne podstawowe materiały opatrunkowe zabezpieczą otarcia i skaleczenia

Nawet drobne skaleczenie czy otarcie, odpowiednio niezabezpieczone, w wysokiej temperaturze może szybko zmienić się w poważniejszą ranę, do której łatwo wda się infekcja. Dlatego warto wziąć ze sobą na wakacje zapas plastrów różnej wielkości (najlepiej wodoodpornych), środek do odkażania na bazie wody utlenionej oraz kompresy i bandaż.
W przypadku np. zwichnięcia kostki przyda się także bandaż elastyczny.

Kosmetyki chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych to niezbędny ekwipunek każdego plażowicza

Dziś już nikogo nie należy przekonywać do konieczności stosowania kremów
z odpowiednimi, zabezpieczającymi skórę przed promieniami słonecznymi, filtrami. Ale nie zawsze pamiętamy o tym, aby prawidłowo ich używać np. po każdym wyjściu z wody. Dlatego nie zapomnijmy spakować do wakacyjnej apteczki także preparatów łagodzących skórę po oparzeniach słonecznych.

Preparaty po ukąszeniach owadów ukoją skórę po spotkaniu z insektami

Nieodłącznymi towarzyszami wakacyjnych wieczorów są często… komary i meszki. Skóra po ich ugryzieniu swędzi i piecze, a rozdrapane ukąszenia potrafią długo się goić. Dlatego warto wziąć ze sobą nie tylko środki skutecznie odstraszające insekty, ale także te, które działają kojąco i łagodząco na skórę po ukąszeniach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku