Wiele dziewczyn chciałoby mieć albo dłuższe albo gęstsze włosy, a najczęściej jedne i drugie. Niektóre chciałyby przedłużyć je tylko na chwilę, z okazji ślubu lub innej ważnej imprezy, inne mają ochotę na nieco dłuższe włosy na stałe. W jednym i drugim przypadku, jeśli nie ma czasu na zapuszczanie włosów, zostaje tylko jedno rozwiązanie: doczepianie. Włosy można przedłużyć za pomocą co najmniej kilku sposobów. Warto się z nimi zapoznać.

  1. Metoda kreatynowa
  2. Metoda na mikroringi
  3. Metoda clip-in

Metoda kreatynowa

Doczepiane włosy trzeba zawsze w jakiś sposób połączyć z naturalnymi kosmykami. Jedną z najpopularniejszych nada metod tego łączenia jest "zgrzewanie" włosów z wykorzystaniem kreatyny. Jest to zabieg, który gwarantuje dość naturalny efekt, pozwala rozmieścić włosy na całej objętości naturalnych kosmyków. Same pasemka są niezbyt grube, dzięki czemu wyjątkowo łatwo je rozmieścić. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod przedłużania włosów, a jednocześnie bardzo mało inwazyjna, nienaruszająca zbytnio naturalnej struktury włosa. O doczepiane włosy trzeba jednak regularnie dbać i co 2-3 miesiące odwiedzać fryzjera, aby obniżyć doczepiane włosy, inaczej stają się one widoczne.

Metoda na mikroringi

Dla dziewczyn, które mają wyjątkowo cienkie i wrażliwe włosy polecana jest metoda "na zimno". Polega ona na użyciu malutkich obrączek wykonanych z aluminium, miedzi lub brązu. jest to metoda wyjątkowo trwała, pozwala cieszyć się efektami nawet przez 4 miesiące, natomiast do jej wykonania niezbędny jest doświadczony fryzjer. Nie każdy stylista jest bowiem w stanie poradzić sobie z mikroringami. Jeśli jednak zadania podejmie się specjalista, można zakładać, że doczepy będą właściwie niewidoczne.

Metoda clip-in

Włosy clip in to najmniej inwazyjna  ze wszystkich metod doczepiania włosów. Ogromnym jej plusem jest możliwość założenia i zdjęcia doczepów właściwie w każdej chwili. Kosmyki są zaczepiona na specjalnych klipsach pokrytych warstwą polimeru. Występują one w bardzo różnorodnej długości i kolorystyce, dzięki czemu każda dziewczyna dobierze idealnie do niej pasujący kolor. Takie hair tips są idealne w przypadku wielkich imprez i wyjść, choć można je stosować także na co dzień. Aplikacja tak doczepianych włosów jest tak samo prosta, jak ich zdjęcie, dzięki czemu fryzurę można zmieniać w zależności od potrzeb. Ta metoda pozwala na ekspresową zmianę fryzury, a ponadto nie niszczy i nie obciąża naturalnych włosów. Doczepiane włosy idealnie dopasowują się do fryzury i są właściwie niewidoczne.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku