Kupowanie ubrań dla dzieci wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę, gdzie dokonywać zakupu i jakich zasad warto się trzymać. Poniżej znajdziesz przepis, dzięki któremu zawsze kupisz trafione ubrania dla swojej pociechy, a wybieranie nie zabierze wam zbyt dużo czasu.

Internet kontra sklep stacjonarny, a może jedno i drugie?

Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć, jest wybranie miejsca, gdzie dokonamy zakupu. Dziś zazwyczaj zapewne zastanawiasz się na tym, czy lepsza będzie wizyta w sklepie stacjonarnym, czy może wystarczy przejrzenie ulubionych sklepów internetowych. Nie da się ukryć, że ta druga opcja jest dla wielu znacznie korzystniejszą, gdyż nie tylko pozwala zaoszczędzić czas i dopasować odpowiednią chwilę, podczas której będzie można zrobić zakupy, ale też bardzo często wiąże się to również ze znacznie korzystniejszymi cenami. Najważniejsze jest wtedy po prostu dokładne zmierzenie dziecka, aby wiedzieć, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Obecnie do jednych z najchętniej wybieranych sklepów należy 51015kids.eu. Jednak, jeśli nadal nie jesteś pewna co do tego, czy ubrania będą pasować dziecku, to zawsze możesz najpierw udać się z nim do sklepu stacjonarnego, a później kupić w Internecie zapewne po niższej cenie ten sam produkt.

Kupuj dla dziecka

Kiedy dziecko jest bardzo małe, to oczywiście o jego stylu decydują tylko rodzice, jednak kiedy zaczyna rosnąć, kształtują się też jego upodobania. Dlatego koniecznie trzeba kupować przede wszystkim takie modele, które będą przemawiać do obu stron. Kompromis w tej kwestii sprawi, że strój dziecka będzie dopasowany do pogody, okoliczności czy jego wieku, a przy okazji będzie w jego ulubionym kolorze, kroju i stylu. W szczególności tyczy się to dziewczynek, które często nie przepadają za chodzeniem w sukienkach, jednak inne wyobrażenie na ten temat mają ich rodzicielki.

Postaw na wygodę

Dziecko powinno zawsze czuć się komfortowo, dlatego podczas zakupów zawsze warto o tym pamiętać. Materiał nie może podrażniać skóry oraz utrudniać poruszanie się w trakcie zabawy i nie tylko. Szczególnie w sezonie letnim ważne jest to, aby ubranka nie były zbyt obcisłe, gdyż może doprowadzić to do przegrzania się i różnych niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ciuszki chroniły, narażoną na promienie słoneczne, skórę, dlatego lepiej wybrać ubranka lekkie i przewiewne, ale z długim lub ¾ rękawem, zamiast bardzo krótkich i obcisłych.

Zwracaj uwagę na jakość

Na samym początku musisz przyjrzeć się szwom bluzki, spodenek czy sukienki. Ich jakość wpłynie też na to, jak długo twoja pociecha będzie mogła chodzić w danej części garderoby. W drugiej kolejności istotny jest oczywiście materiał. Dziś popularne staje się kupowanie tanich ubranek z Azji, nie zwracając uwagi przy tym na to, że bardzo często nie przepuszczają powietrza, szybko się rozciągają i tracą kolory nawet po pierwszym praniu. Taka chwilowa oszczędność sprawia, że szybko trzeba będzie udać się na kolejne zakupy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku