Nowe okna to zawsze problem dla kupującego. O ile kupno okna nie jest, aż tak trudnym zadaniem i łatwo sobie z nim poradzić to na rynku znajduje się wiele dodatków, które są bardzo pomocne w codziennym użytkowaniu.

Okna, a dodatki i dylematy

Okna nie są tanie i wie o każdy, kto stał przed ich zakupem w sklepie. Akcesoria okienne także nie należą do najtańszych, jednak mogą one wpłynąć pozytywnie na oszczędzanie, które w dłużej perspektywie czasu przełoży się na zwrot z inwestycji w dodatki do okna. Są one również bardzo dobrym zabezpieczeń domu, a także uchroni dzieci przed otwarciem okna. Jednak to czy ktoś zdecyduje się na akcesoria okienne zależy tylko i wyłącznie od kupującego. Wiele rodzin dbając o bezpieczeństwo swoje i najbliższych decyduje się na pewne opcje. Jeśli jest ktoś negatywnie nastawiony do dodatkowych kosztów to może przejść ofertę na dodatki bez żadnych zobowiązań.

 

Akcesoria okienne, czyli co

1. Osłonka na zawias

Zaczynając od małych rzeczy, których cena nie przekracza złotówki, czyli od osłonki na zawiasy. Doda ona oknom innego charakteru i nikt, nie będzie musiał oglądać porysowanych zawiasów. Taki sprzęt sprawdzi się doskonale w każdym mieszkaniu, a przy tym jest bardzo tani, więc czemu by z niego nie skorzystać.

2. Guziki w klamkach

Otwierając okno należy wcisnąć guzik. Małe dziecko bardzo szybko podpatrzy rodzica, który jednym sprawnym ruchem ręki otwiera okno na oścież. Jeśli zostanie same to z pewnością będzie tego chciało spróbować. Nie jest to złe zachowanie, tylko małe dziecko chce próbować nowych rzeczy i jest to naturalne zachowanie. Będzie ono próbowało tak jak rodzic ruchem ręki przekręcić klamkę, jeśli nie będzie guzika to okno będzie mogło zostać otwarte. Jeśli dokupi się dodatek w postaci klamki z guzikiem to raczej okno nie powinno zostać otworzone. Jest to dodatek, który zabezpiecza rodzinę.

3. Ciepłe okna

W dawnych czasach, kiedy okna był drewiane było praktycznie pewne, że będą one przypuszczały powietrze. Z czasem wchodzenia nowych technologii okazało się, że napływ zimnego powietrza z zewnątrz można bardzo ograniczyć, jednak cały czas on występuje. Powstały dodatki do okien, które nazywane są ciepłym parapetem. Jest to najczęściej dodatkowy profil okienny, który blokuje przepływ powietrza. Zakup takiego dodatki wiąże się z kosztami, jednak jeśli zaoszczędzi się na ogrzewaniu to po pierwszej zimie może okazać się, że pieniądze zwróciły się z nadwyżką.

4. Zawiasy, osłony na zawias, uchwyty balkonowe

Jest bardzo dużo akcesoriów okiennych, które można wykorzystać w swoim mieszkaniu. Jeśli chce ktoś, żeby okna były w bardzo dobrym stanie, a także ładnie wyglądały to może odwiedzić stronę https://sklep.winkhaus.pl/pl/. Znajduje się tam wiele dodatków do okien, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Akcesoria okienne są dobrym dodatkiem dla każdego. Mogą one pomóc zakryć niedociągnięcia związane z np. zawiasami, a także spowodować lepsze ogrzewanie swojego mieszkania. Zakup tych części może zwrócić się w pierwszą zimę po inwestycji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku