Rośliny doniczkowe w mieszkaniach odeszły jakiś czas temu do lamusa. Teraz obserwujemy ich zmasowany powrót i najwyższy czas. Dlaczego zatem warto postawić na żywą roślinkę w mieszkaniu i czemu nasze babcie uparcie stawiały paprotkę obok telewizora? I dlaczego miały rację?


Cały szereg domowych roślin doniczkowych eliminuje z powietrza takie substancje tak formaldehyd, steryn, czad, smog elektromagnetyczny, które emitują komputery i telewizory. To nie żart. Jedna całkiem mała Zielistka Sternberga oczyszcza powietrze w pomieszczeniu nawet do 200m2! Widzisz jaka pracowita?

Rośliny dekoracyjne – ciche pracownice

Odwiedzając nasz dział z roślinami spójrz łaskawym okiem na piękny i majestatyczny Skrzydłokwiat. Ten mały spryciarz pochłania formaldehyd i trójchloroetylen. Obie te substancje zawarte są w dymie papierosowym. Widziałeś kiedyś piękniejszy filtr powietrza? W tym kontekście warto wspomnieć o bluszczu zwyczajnym. W ciągu tylko 6 godzin pochłania ponad 60% toksyn obecnych w powietrzu, którym oddychasz Ty oraz Twoja rodzina. Sanseweria Gwinejska za to produkuje tlen jak szalona. Stawiając ją w sypialni zyskasz lepszy sen.

Najmodniejsze są liście - nie tylko na sukienkach

Projektanci wnętrz lansują na całego to, co królowało w domach naszych rodziców. Rośliny doniczkowe o wielkich, zielonych, skórzastych liściach to wybór najlepszy z możliwych. Dracena, Monstera zwyczajna. Znajdująca się na printach ubrań od najlepszych projektantów, warto postawić sobie w domu i cieszyć nimi oczy. Co jeszcze? Dział z roślinami zaproponuje Ci opcje nieoczywiste i absolutnie niebanalne rośliny Crassula "Budha's Temple" Grubosz ma listki, które układają się w kształt buddyjskiej świątyni. Kwitnie kilka razy do roku, sama sobie wybiera pory i trudno przewidzieć kiedy to się stanie, ale zawsze wygląda ślicznie.

Rośliny nie tylko piękne, ale i praktyczne

Oprócz oczyszczania powietrza i niewątpliwych zalet natury estetycznej rośliny doniczkowe, które znajdziesz w dziale z roślinami, mają wiele zastosowań dla Twojego zdrowia i urody. Nic na świecie nie koi skóry i nie przyspiesza gojenia się ran jak okład ze świeżego aloesu. Apteczka w doniczce. Brzmi nieźle, prawda? Rany chirurgiczne, trądzik i wiele innych. Na pewno sporo przyjemności sprawi Ci kompletowanie swojego własnego kącika z roślinami. Dział z roślinami w Bricomarche.pl jest na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rośliny kwitnące, sukulenty, kaktusy i wiele, wiele innych! Każda aranżacja jest dobra, o ile Ty dobrze się w niej czujesz. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub potrzebujesz rady, skontaktuj się z naszymi doradcami. Z radością Ci pomogą i rozwieją Twoje wątpliwości.

Co na początek?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z roślinami doniczkowymi, zdecyduj się na takie, które nie wymagają zbyt wiele uwagi. Sprawdź czy wybrana przez Ciebie roślina będzie się dobrze czuła w miejscu, którym ją ustawisz. Niektóre rośliny nie lubią zbyt wiele światła, niektóre wprost przeciwnie. Najprostszym wyborem będą sukulenty, czyli takie rośliny które magazynują wodę w liściach. Nawet jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o podlewaniu, poradzą sobie dzięki swoim zapasom.

Jak widzisz możliwości aranżacyjne, jakie otwiera przed Tobą dział z roślinami w Bricomarche.pl są ogromne. Palmy, całkiem malutkie doniczki, rośliny wiszące, kwitnące i zielone. Co wybierzesz? To już kwestia Twojego gustu. Jedno jest pewne. Nic nie zastąpi atmosfery jaką w mieszkaniu tworzą żywe rośliny. Nie potrzebujesz ogrodu, by móc cieszyć się naturą w swoim najbliższym otoczeniu. Zdecydowana większość roślin lubi, kiedy co jakiś czas zrasza się ich liście. Wystarczy do tego czysta woda. Te o dużych liściach lubią, gdy przemyjesz je od czasu do czasu z kurzu przy użyciu wilgotnej ściereczki. Rośliny zwykle z kolei nie lubią przestawiania, więc jeśli zauważysz, że w którejś części twojego mieszkania dana roślina zaczęła lepiej rosnąć, to zostaw ją tam. Dom tworzą ludzie, rośliny tworzą wnętrza.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szkolenie psa

Wersja do druku