Wybór odpowiednich płytek do kuchni to nie lada wyzwanie. Przecież będą one musiały służyć przez co najmniej kilka lub kilkanaście lat! Czym należy kierować się podczas wyboru płytek na ścianę w kuchni?

 


Modne kolory

Trudno nadążyć za błyskawicznie zmieniającymi się trendami we wnętrzach. W każdym sezonie pojawiają się inne rozwiązania i śmiałe propozycje. To, co jednego roku jest bardzo modne, w przyszłym może być już passe! Dlatego najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne, gładkie płytki do kuchni o jednolitej, stonowanej kolorystyce, które nigdy nie wychodzą z mody.

Jakie kolory płytek świetnie sprawdzą się w nowoczesnej kuchni? Niezależnie od tego, na jaką kolorystykę się zdecydujemy, warto zadbać o to, aby płytki pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Klasycznym i niezwykle popularnym rozwiązaniem są białe płytki do kuchni, które zawsze wyglądają elegancko i świetnie prezentują się w zestawieniu z białymi frontami. Ciekawą propozycję stanowią też połyskujące, czarne kafelki, które w połączeniu z bielą tworzą niebanalny, nowoczesny wystrój.

Współczesna moda we wnętrzach, w dużej mierze opiera się na inspiracji naturą. Stąd bierze się duża popularność płytek w kolorach ziemi. Różne odcienie jasnego brązu, piaskowe barwy oraz beże to gorący trend, także w kuchni!

Dość ciekawym pomysłem jest zastosowanie płytek typu patchwork, stanowiących niezwykły miks kolorów i różnorodnych wzorów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych kuchni, nadając im oryginalny wystrój.

Nietypowe kształty

Oprócz kafelków o tradycyjnym kształcie - prostokątnych, ewentualnie kwadratowych - niezwykle popularne stały się w ostatnim czasie heksagonalne płytki do kuchni. Ten nietypowy trend pozwala na stworzenie ciekawego i oryginalnego wystroju! Heksagony mogą być w jednolitym kolorze, ale mogą też być różnobarwne. Najbardziej modne jest połączenie dwóch lub trzech kolorów.

Oczywiście, już od lat prym wiodą płytki do kuchni w kształcie kwadratu lub prostokąta. Ten klasyczny kształt z pewnością długo jeszcze nie wyjdzie z mody, dlatego jest pewnym wyborem do nowoczesnego wnętrza. Dostępne są najróżniejsze wzory, kolory oraz wielkości. Popularne są zarówno małe płytki, na przykład o rozmiarze 10x20 cm, jak i wielkoformatowe.

Dzięki różnorodnym trendom we wnętrzach, w sklepach budowlanych dostępny jest dziś ogromny wybór płytek, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Nowoczesna kuchnia wcale nie musi być nudna i przewidywalna.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku