Kobiety kochają biżuterię. Idealnie dopasowane błyskotki dodają uroku każdej przedstawicielce płci pięknej. Śmiało można stwierdzić, że to nieodłączny dodatek damskiego stroju. Jednak sztuką jest umiar i wyczucie w zasadach jej doboru. Biżuteria powinna idealnie współgrać nie tylko ze stylem ubioru osoby ją noszącej. Odpowiednio dobrane dodatki są w stanie odwrócić uwagę od tych części ciała, które chciałybyśmy ukryć. Do zadań biżuterii należy także podkreślenie zalet właścicielki.

Jak dobrać biżuterię - umiar i wyczucie

Piękna i elegancka biżuteria kojarzy się z bogactwem. Podstawową zasadą podczas jej zakupu powinien być umiar, najlepiej w połączeniu z wyczuciem. Najbardziej popularna zasada - mniej znaczy więcej idealnie sprawdzi się także w tej kwestii. Wszelkiego rodzaju błyskotki powinny dodawać charakteru każdej kobiecie, np. umieszczone w kolczykach cyrkonie rozświetlą każdą twarz.

Modele,  które idealnie sprawdzą się na co dzień lub w pracy to zestawy o prostej konstrukcji. Jednak w przypadku wielkiego wyjścia czy imprezy można zaszaleć dobierając biżuterię. Aktualnie do łask powraca noszenie kompletów wyrobów jubilerskich. Producenci prześcigają się w tworzeniu spersonalizowanych linii tematycznych, a kobiety coraz częściej korzystają z tego rozwiązania.

Minimalistyczna biżuteria święci triumfy

Cienkie łańcuszki z blaszkami, drobne zawieszki czy subtelne kamienie to biżuteria, która
w żaden sposób nie przytłoczy urody ani kreacji. Minimalistyczne kolczyki i delikatny naszyjnik? Ten zestaw zawsze wygrywa. Styl “mniej znaczy więcej” jest prawie niezauważalny, a z drugiej strony pozostaje w pamięci, mimo tego, że nie dominuje nad całością.  

Jeżeli w swoim looku chcemy kierować się minimalizmem warto zwrócić uwagę na modne celebrytki. Celebrytka swoją nazwę zawdzięcza sławnym osobom, które upodobały sobie ten rodzaj biżuterii. To niezwykle lubiany i subtelny dodatek. Charakteryzuje się delikatnym łańcuszkiem z klasycznym splotem, a także różnorodnymi i eleganckimi zawieszkami. Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych motywów znajdziemy m.in.: serce, znak nieskończoności, kółka czy koniczynki. Ostatnio bestsellerem wśród celebrytek są naszyjniki z imieniem.

Imię na naszyjniku? Dlaczego nie

Takiej biżuterii nie odmówi sobie żadna podążająca za trendami kobieta. Celebrytka
z imieniem to perła wśród dostępnych na rynku ozdób. Imię odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę, a także jest naszą wizytówką. Biżuteria z imieniem ma wyjątkowy i sentymentalny charakter. Niebywałą zaletą celebrytki jest fakt, że pasuje ona do mniej i bardziej formalnych stylizacji, ciekawe propozycje naszyjników z imieniem znajdziemy tutaj. Kobiety najczęściej wybierają złote lub srebrne naszyjniki. Swój wybór ostatecznie uzależniają od kolorystyki wybranej stylizacji.

Co wybrać - złoto czy srebro?

Przede wszystkim jest to kwestia gustu - część osób preferuje złoto, inni wolą srebro.
Z drugiej strony ważna jest też zasobność portfela. Śmiało można rzec, że złoto jest bardziej luksusowe, a co za tym idzie - droższe. Wybierając srebro, możemy być pewni, że biżuteria w tym kolorze jest uniwersalna i dopasuje się do niemal każdej stylizacji, czego nie można powiedzieć o złocie. Warto pamiętać, że przy ograniczonym budżecie możemy skorzystać z pozłacanych celebrytek.

Naszyjnik z imieniem to ciekawa i nietuzinkowa ozdoba, która z pewnością przypadnie do gustu kobiecie w każdym wieku. Umieszczenie na niej indywidualnego napisu sprawia, że biżuteria uzyska wartość emocjonalną. Warto zaznaczyć, że te łańcuszki mogą przybierać formę nie tylko wisiorków, lecz także bransoletek. Naszyjnik z imieniem to biżuteria, która dopełni praktycznie każdą stylizację. Dlaczego? Celebrytka jest subtelna i delikatna, a z drugiej strony przyciąga wzrok.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku