Kobiety uwielbiają pięknie pachnieć, dopasowywać zapachy do humoru, sytuacji, okazji. Zapachy dobierać jednak trzeba również do pory roku i to z co najmniej kilku względów. Chodzi przede wszystkim o to, że latem nie wszystkie zapachy się sprawdzają. Ze względu na wysokie temperatury zapachy należy wybierać nieco ostrożniej, biorąc pod uwagę, że będę one noszone nie tylko na greckich wakacjach, lecz także podczas biznesowych spotkań prowadzonych w upalne popołudnie.

  1. Do biura i na plażę
  2. Jak nosić perfumy damskie latem

Do biura i na plażę

Podczas najgorętszych dni w roku lepiej rozstać się z ciężkimi i wyrazistymi zapachami. Nawet te kobiety, które na co dzień uwielbiają mocne kompozycje, latem powinny poszukać ich nieco lżejszych odpowiedników. Lato to przede wszystkim czas lekkich cytrusowych i kwiatowych zapachów, które sprawdzą się nie tylko na plaży, ale i w pracy. Letnie zapachy powinny być niezobowiązujące. Dzięki temu sprawdzą się podczas biznesowych spotkań i wieczornych wyjść w przyjaciółmi. Idealne perfumy damskie są połączenie cytrusów, jaśminu, paczuli, róży, wanilii. Przyjemne kompozycje tworzą również różowy pieprz i gruszka połączone z cytrusami i jaśminem. W letnie dni sprawdzają się również kompozycje wzbogacone o świeży cydr. Wśród letnich propozycji można znaleźć także nieco słodsze perfumy opierające się na przykład na zapachu bergamotki, czereśni i lukrecji. Kwiat magnolii można uzupełniać słodkimi nutami gruszki i czarnej porzeczki. Nie brakuje także kompozycji wzbogaconych o jaśmin lub pomarańczę. Kobiety lubiące oryginalne zapachy z nutką ostrości mogą wybrać kompozycje oparte na tonach bergamotki i zielonego jabłka uzupełnionych jednak wyrazistymi akcentami pieprzu i oryginalnego zapachu frezji. Spora część kobiet na lato wybiera przede wszystkim świeże, lekkie zapachy oparte na nutach zielonego jabłka, ogórka, cytrusów oraz egzotycznych kwiatów.

Jak nosić perfumy damskie latem?

Perfumy damskie szybciej znikają z przesuszonej skóry, warto więc zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżenie skóry. Dobrym sposobem będzie zakup balsamu lub kremu do ciała skomponowanego z perfumami (wiele znanych marek posiada specjalne zestawy jednej linii zapachowej). Nawilżenie jest ważne także dlatego, że nawilżona skóra nie wchłania olejków z perfum. Perfumy damskie należy jednak aplikować, gdy krem lub balsam dobrze wchłonie się w skórę. Perfumy dobrze jest aplikować na włosy i ubrania. Można również rozpylić obłoczek perfum przed sobą i wejść w niego. Latem zapach ulubionych perfum można zastąpić mgiełką do ciała. Sprawdzi się ona idealnie nie tylko jako substytut perfum damskich, lecz także sposób na nawilżenie ciała.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają Gruszki karmelizowane do mięsa
Ile kalorii ma jabłko
Ile kalorii ma czekolada ze skórką pomarańczy

Wersja do druku