Każdy z nas przynajmniej raz w życiu może zostać poddanym leczeniu kanałowemu. To jest właśnie endodoncja – najczęściej wykonywany zabieg stomatologiczny na świecie. Problemem jest zaawansowana próchnica, która zainfekowała miazgę zęba. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest to działanie. Niezbyt lubiane, bolesne i pełne mitów, w które nie warto uwierzyć. W dzisiejszych czasach jest już zupełnie inaczej.

Zabiegi endodontyczne

Jednak warto wiedzieć, że chociaż faktycznie leczenie kanałowe może sprawić ból, współczesna stomatologia to bezbolesne działanie poprzez znieczulenia miejscowe. Dodatkowo w grę wchodzą specjalne mikroskopy, dzięki czemu zabieg jest szybszy i mniej uciążliwy dla pacjenta. Kiedy jeszcze endodonta „wtrąca swoje trzy grosze”? W momencie bardzo głębokich ubytków próchnicznych, martwicy miazgi. Problemów z zębami – ze złamaniami i zwichnięciami, a także z patologicznymi, różnymi starciami zębów. Innymi słowy, endodoncja wrocław to nierozerwalne połączenie z profilaktyką zębów, chorych przez próchnicę. I warto o tym pamiętać, zwłaszcza podczas wizyty u lekarza z doświadczeniem.

Specjalne narzędzia – endodoncja

Podstawą w endodoncji są specjalistyczne narzędzia, bez których lekarz nic by nie zrobił. Zabiegi wykonuje się z pomocą bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. Mają one do maks 0,40 mm. To one działają na zębach, uwalniając pacjenta od próchnicy, która tak negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia i wyglądu. Aktualnie, dzięki postępowi w nowoczesnym świecie, w grę wchodzą również mikroskopy operacyjne oraz endometry. To one umożliwiają zajrzenie do kanałów korzeni i ocenę ich stanu, a także wszystkich uszkodzeń. Endometry, jak już sama nazwa sugeruje, wyznaczają długość kanału.

Same mikroskopy to idealny sposób na powiększenie leczonego zęba i jego lepsze oczyszczenia ze zmian związanych z próchnicą. Lepsza widoczność to w końcu krótszy czas leczenia, a także brak reinfekcji i dokładność oraz precyzja. Takie zabiegi nie są jednak tanie. Wręcz przeciwnie – kosztują nawet do tysiąca złotych za jedną wizytę. Koszt determinuje natomiast liczba kanałów zębowych. Niemniej jednak w przypadku jakichkolwiek problemów, warto od razu zainteresować się leczeniem i zainwestować w nie. W końcu wstawianie protez wiąże się z jeszcze wyższymi kwotami, niż w przypadku endodoncji. Dlaczego więc czekać na gorsze problemy, skoro endodonta w Acusdent może nam pomóc już teraz?


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku