W sklepach znajdziemy całą moc przeróżnych produktów do pielęgnacji cery. Jak wiadomo – jedne lepsze, inne gorsze. Wiele kobiet nie wie, czy lepszy będzie krem, czy może serum i w ogóle, czym one się różnią? Serum do twarzy charakteryzuje się tym, iż posiada bardzo duże stężenie aktywnych składników. Dzięki temu działa na wielu płaszczyznach. Przykładowo Vichy Liftactiv Serum redukuje aż dziesięć oznak starzenia się skóry – zwalcza głębokie i płytkie zmarszczki, poprawia koloryt, usuwa smutny wyraz twarzy, nierówny koloryt, a także przywraca jędrność, sprężystość czy elastyczność. Jak widać – serum działa znacznie aktywniej niż kremy do twarzy. Do tego charakteryzuje się bardzo lekką konsystencją, zazwyczaj jednorazowo nakładamy około 3 kropel kosmetyku. Dobrej jakości produkt, jak Vichy Liftactiv Serum oprócz poprawiania kondycji skóry, tworzy też jej niewidzialną barierę ochronną, zabezpieczając ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wiele pań zapomina bowiem o tym, iż nie tylko upływ czasu powoduje zmarszczki, ale też niewłaściwa pielęgnacja, zła dieta, promieniowanie UV, zanieczyszczenia (w tym wszechobecny smog) i inne.


 


Z kolei krem jest nieco mniej specjalistycznym kosmetykiem, jeśli chodzi o walkę ze zmarszczkami. Jest dużo gęstszy i musi być stosowany regularnie, by zauważyć jego działanie. I serum właśnie przez swoją „ukrytą moc” aż tak regularnie stosowany być nie musi. Krem ma też gęstszą konsystencję, niektóre produkty nawet tłustą, na co narzeka wiele kobiet. Plusem tych produktów jest jednak to, że większość z nich ma filtry UV, a serum ich nie posiada.
 

Jak stosować kosmetyki?

Widząc, że skóra staje się bardziej wiotka, matowa, pojawiają się na niej zmarszczki, kobiety szybko sięgają po dedykowane tym objawom kosmetyki. Wiele z nich popełnia jednak podstawowy błąd. Jak już wcześniej wspomniano, dobry produkt typu Vichy Liftactiv Serum czy krem musi być nałożony na dokładnie oczyszczoną skórę. Trzeba pamiętać o tym, że demakijaż powinien być bardzo dokładny, wykonujemy go aż do „czystego wacika”. Do tego kilka razy w tygodniu należy robić peeling na twarz, dzięki czemu usuniemy martwy naskórek, a składniki aktywne ze stosowanych produktów będą mogły wnikać w skórę i przynosić oczekiwane efekty.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku