Dobrej jakości moskitiera na okno albo drzwi balkonowe to niezbędny zakup w okresie letnim. Skutecznie zabezpiecza wnętrze domu czy mieszkania przed niechcianymi gośćmi – komarami i innymi owadami. Rynek obfituje w różne rodzaje moskitier. Jakie wybrać i jak je zamontować? Sprawdź poniższe wskazówki.

 

  1. Ramkowe moskitiery na drzwi balkonowe i okna

  2. Moskitiera do samodzielnego montażu

  3. Moskitiera nad łóżko

Ramkowe moskitiery na drzwi balkonowe i okna

Dużą popularnością cieszą się profesjonalne moskitiery montowane na oknach i drzwiach balkonowych. Są to tzw. moskitiery ramkowe , charakteryzujące się dużą trwałością i wysoką jakością. Są one wykonywane na zamówienie według konkretnych wymiarów przez zajmujące się tym zawodowo firmy. Dzięki temu można kupić nie tylko modele na tradycyjne okna, ale też te niestandardowe, takie jak np. moskitiera na okno dachowe . Produkty te składają się z profilu wykonanego z aluminium albo sztucznego tworzywa i naciągniętej na niego siatki. Aktualnie moskitiery tego rodzaju są montowane od zewnętrznej strony okna. Często możliwy jest montaż ramek z tzw. kołnierzem, dzięki czemu nie jest konieczne ingerowanie w strukturę okna. Zamiast tego za pomocą uchwytów sprężynowych zakłada się je na ościeżnicę. Różne potrzeby klientów sprawiają, że asortyment firm obejmuje też innego rodzaju produkty, takie jak np. moskitiera okienna na magnes, ewentualnie przykręcana na stałe.

Moskitiera balkonowa z oczywistych przyczyn nie może być zamontowana na stałe, dlatego też występuje ona w wersjach z nawiasami. Dzięki temu przypominają one wyglądem drugą parę drzwi zamontowanych na balkonie. Dostępne są modele z zawiasami stałymi lub samozamykającymi, a nawet przesuwne.

Zaletą tego rodzaju moskitiery na okna jest trwałość i świetne dopasowanie. Na zimę zaleca się, aby moskitiera drzwiowa czy okienna została ściągnięta i schowana w mieszkaniu, co stanowi skuteczne zabezpieczenie jej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Moskitiera do samodzielnego montażu

Innym sposobem na skuteczne zabezpieczenie wnętrza mieszkania czy domu przed owadami są siatki okienne przeciw owadom . Można je samodzielnie zamocować do drzwi czy okna. Można ją zakupić w rolce, ale dostępne są też tzw. gotowce, czyli siatki już przycięte do konkretnych wymiarów i obszyte taśmą tekstylną. Tego rodzaju moskitiera na balkon czy okno jest łatwa w montażu. Wystarczy zastosować odpowiednie, mocne i trwałe taśmy dwustronnie klejące, takie jak te, które oferuje Tasmuj.pl - Oficjalny sklep internetowy tesa® . Popularną metodą na montaż jest też przyczepienie siatki do ramy za pomocą specjalnych rzepów, które też w swej ofercie posiada dobrej klasy sklep internetowy . Zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwego zdejmowania moskitiery w dowolnym momencie. Decydując się na tego typu moskitiery na drzwi balkonowe, warto wybrać nie tylko dobrej jakości, solidną siatkę, ale też trwałą taśmę, taką, która nie odklei się pod wpływem wody czy wysokiej temperatury.

Moskitiera nad łóżko

Osoby, którym szczególnie zależy na stałym komforcie, mogą zdecydować się dodatkowo na zamontowanie moskitiery nad łóżkiem. To również szczególnie polecane rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie . Specjalna zasłona   antyalergiczna skutecznie ochroni przed ukąszeniami owadów, zwłaszcza os czy pszczół, które mogą być bardzo niebezpieczne dla osób uczulonych na ich jad.

Jeśli chodzi o dostępność moskitier, to dowolne ich rodzaje nabyć można w każdym większym mieście, takim jak Poznań , Wrocław czy Warszawa, a także w sklepach internetowych. Proponują one korzystne ceny , dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na zakup tego rodzaju produktu.

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku