Blender to niezastąpione urządzenie w kuchni każdej osoby, która chciałaby przygotowywać zróżnicowane, smaczne, a przede wszystkim zdrowe posiłki. Dzięki niemu bardzo szybko przyrządzisz pyszne koktajle, pożywne kremowe zupy czy musy. Bardziej zaawansowane modele mają też dodatkowe funkcje, takie jak rozdrabnianie produktów do sałatek czy kruszenie lodu do napojów. Zastanawiasz się, który blender najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Do wyboru masz blender ręczny lub kielichowy – i choć oba te urządzenia pełnią podobne funkcje, w niektórych aspektach znacząco się od siebie różnią.

Blender ręczny

Blender ręczny będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które stale narzekają na brak miejsca w kuchni. Jest niewielki, poręczny i łatwy do przechowywania. Jego montaż nie sprawia problemów; to rączka, do której przymocowujemy dołączone do zestawu wymienne końcówki.

Produkty spożywcze możesz blendować w specjalnym pojemniku, ale też bezpośrednio w garnku lub misce wykonanej z wytrzymałego tworzywa. Dodatkowo blendery ręczne, nawet te z górnej półki, są dość tanie. Trzeba jednak przyznać, że blendery ręczne są w porównaniu mniej wydajne niż kielichowe. Poradzą sobie wprawdzie z różnymi twardymi składnikami, jednak wiele z nich nie nada się do kruszenia lodu czy miksowania zamrożonych owoców.

Zobacz ofertę blenderów ręcznych na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/blendery.html

Blender kielichowy

Blender kielichowy składa się z części głównej posiadającej mechanizm ostrzowy oraz podłączanego do niej kielicha. Zajmuje oczywiście więcej miejsca i nie da się go łatwo upchnąć do szafki, tak jak blendera ręcznego, ma jednak wiele zalet, które kompensują te niedogodności. Przede wszystkim jest bez wątpienia znacznie wygodniejszy w obsłudze – pracuje samodzielnie, toteż nie musimy go trzymać w trakcie pracy. Można dzięki niemu przygotować znacznie szerszy repertuar potraw, bowiem blender kielichowy ma zwykle większą moc, co pozwala na rozdrabianie nim nawet wyjątkowo twardych produktów – nie musimy się przy tym obawiać, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Niektórzy narzekają, że wszystko trzeba blendować w dołączonej misie, ale wystarczy dobrać urządzenie z odpowiednio dużym pojemnikiem, dostosowanym do potrzeb naszej rodziny. Musisz też przygotować się na nieco większy wydatek, blendery kielichowe są bowiem nieco droższe od ręcznych.

Zobacz ofertę blenderów kielichowych na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/blendery-kielichowe.html

Podsumowanie

Wybierając blender, zastanów się, jak dużo miejsca masz w kuchni oraz jakie potrawy chcesz przygotowywać najczęściej. Koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak moc, prędkość wirowania ostrzy czy czas pracy. Przyjrzyj się, z jakiego materiału wykonano rączkę (w blenderze ręcznym) i misę (w blenderze kielichowym). Sprawdź też, jakie wymienne końcówki dołączono do zestawu. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule: https://www.neo24.pl/blog/jaki-blender-wybrac.html


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku