Z pewnością jesteś świadomy tego, że wybieranie urządzeń AGD dla rodziny różni się od kupowania sprzętów dla singla. Tak jest chociażby w przypadku lodówki. Zobacz, czym się kierować, by wybrać najlepszą lodówkę dla dużej rodziny!

Przede wszystkim duży zamrażalnik

Duża rodzina równa się częstemu gotowaniu – a do tego będą potrzebne duże zapasy. Aby je wszystkie pomieścić i przechowywać przez dłuższy czas, będziesz potrzebować lodówko-zamrażalki. I to najlepiej, by część zamrażalnikowa była jak największa, jak to możliwe. Dlaczego? Zobaczysz, że z biegiem czasu potrzeby rodziny będą rosnąć, a Tobie zacznie brakować miejsca na mrożone zapasy – pomyśl tylko o tym, ile jedzenia wkładasz do zamrażalnika w czasie świąt i tuż po nich!

Jeśli dysponujesz osobną spiżarką lub pomieszczeniem gospodarczym, możesz też rozważyć zakup osobnej, wolnostojącej zamrażalki, którą będziesz uruchamiać w kryzysowych momentach, czyli np. podczas świąt. Musisz mieć jednak na nią miejsce, gdyż takie urządzenia cechują się raczej większymi gabarytami.

Modele dwudrzwiowe – idealne dla dużej rodziny

Przy dużej rodzinie, z pewnością zależy Ci na dużej pojemności lodówki. A do tych najpojemniejszych na rynku należą modele dwudrzwiowe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

- lodówki typu side by side mogą wyróżniać się pojemnością na poziomie nawet 300-350 litrów. Bez trudu zmieścisz w niej zatem bieżące zapasy żywności dla całej rodziny, a nawet znajdziesz miejsce na garnki z gotowymi daniami;

- tak duże lodówki zazwyczaj mają też ergonomicznie zaplanowane wnętrze – posiadają więc sprytnie rozłożone półki i szufladki, których ułożenie często można zmieniać, dopasowując je do aktualnych potrzeb;

- w dużej lodówce nie będziesz musiał ściskać rzeczy tak, by wszystko pomieścić. W efekcie ułożenie poszczególnych produktów będzie przejrzyste, a Ty szybko znajdziesz to, czego akurat potrzebujesz.

Na jakie konkretne parametry zwrócić uwagę?

Urządzasz kuchnię dla dużej rodziny? Oto pozostałe parametry, które powinieneś uwzględnić przy zakupie lodówki:

- wymiary – oczywiście warto kupić największą lodówkę, jaka jest możliwa, ale bez przesady. Dokonaj więc niezbędnych pomiarów i wybierz takie urządzenie, któe bez problemu zmieścisz w swojej kuchni.

- klasa energetyczna – im większa lodówka, tym więcej energii elektrycznej potrzebuje do działania. Jeśli więc nie chcesz przepłacać za prąd, upewnij się, że wybrany przez Ciebie model posiada wysoką klasę efektywności energetycznej;

- tryb wakacyjny – jak już wspomnieliśmy, eksploatacja dużej lodówki może Cię sporo kosztować. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, postaw na taką z trybem wakacyjnym, a będzie pobierać mniej prądu, gdy nie ma Cię w domu;

- automatyczne odmrażanie – czyszczenie dużej, rodzinnej lodówki stanie się o wiele prostsze i mniej czasochłonne, jeśli postawisz na model, który rozmraża się samoczynnie.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku