Sezon przesiadywania całymi weekendami w ogródkach już za moment, czas więc wyposażyć nasze ogródki w odpowiednie meble. Jak wybrać idealny materiał? Jak sprawić by nasze meble ogrodowe były jednocześnie ładne, wygodne i praktyczne?

Meble ogrodowe - co najbardziej się liczy?

Wybierając każdego rodzaju meble bierzemy pod uwagę nie tylko estetykę wykonania i wygodę, ale również praktyczność. W przypadku mebli do domu chodzi przede wszystkim o szybkie odkurzanie i wytrzymałość na wagę czy specyficznego rodzaju plamy (zwłaszcza, jeśli mamy małe dzieci lub zwierzęta). Tak samo sytuacja ma się w przypadku mebli ogrodowych, z tą tylko różnicą, że meble do ogrodu muszą być też odporne na wilgoć i zmiany temperatur - zwłaszcza, jeśli zimą pozostają na świeżym powietrzu.

Niezależnie od wymagań, warto zawsze dobrze wybrać miejsce, w którym zaopatrujemy się meble ogrodowe. Sklepów z tego typu akcesoriami jest mnóstwo, jednak zawsze sprawdzajmy przede wszystkim ofertę sklepu i opinię o nim. Sprawdzone sklepy to takie, w którym możemy nabyć meble różnego rodzaju z gwarancją, jak np. sklep eDomator.pl - miejsce, gdzie nie tylko kupimy meble ogrodowe tanio, ale i zyskamy poradę ściślę związaną z naszymi potrzebami.

Materiał mebli ogrodowych ma znaczenie

Wybór materiału na meble ogrodowe ma znaczenie nie tylko w kwestii wygody, w końcu na każdego rodzaju materiał nakładamy zwykle poduszki. Ważna jest też wytrzymałość i możliwość czyszczenia mebli. Nawet jeśli nasze fotele i stoły nie będą stały przez cały rok na świeżym powietrzu, warto wybrać materiał, który szybko się czyści i umożliwia korzystanie z niego bez stosowania poduszek czy innych pokryć.

Drewno - trwałość i elegancja

Drewno - pierwsze co nam przychodzi do głowy, kiedy myślimy o meblach do ogrodu. Naturalne, piękne, łatwo zmienić kolor mebli, jeśli nam się znudzi, ale meble drewniane mają kilka wad. Po pierwsze są trudne w utrzymaniu, jeśli mają stać przez cały rok na zewnątrz. Jeśli drewno ma być naprawdę odporne na warunki atmosferyczne, powinniśmy wybrać dębinę, które jest twarda i trwała, ale też wymaga odpowiedniej konserwacji i sporo kosztuje.

Technorattan - łatwość w utrzymaniu i uniwersalne wzory

Dobrym i bardzo trwałym materiałem na meble ogrodowe jest technorattan. Meble ogrodowe z technorattanu są przede wszystkim bardzo łatwe w utrzymaniu i nie chodzi tu wyłącznie o czystość, ale także o trwałość. Po pierwsze łatwo z nich usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia, po drugie nie robi na nich wrażenia wilgoć. Nie ważne czy pada przez pół lata, a w drugie pół mamy upały. Technorattan jest odporny na jedno i drugie i co ważne nieznacznie zmienia gęstość w trakcie mrozów, co oznacza, że wiosną odkrywając nasze meble - mamy od razu miejsce do odpoczynku - wystarczy je oczyścić z zimowych zabrudzeń i zacieków.

Meble plastikowe - szybki demontaż i ekspresowe czyszczenie

Era fatalnie wykonanych mebli z plastiku do ogrodu już za nami. Jeszcze kilka lat temu w każdym polskim ogródku można było spotkać beznadziejnej jakości krzesła plastikowe, które po jednym sezonie nadawały się na śmietnik. Dziś meble ogrodowe plastikowe mogą być równie estetyczne i ładnie wykonane, co meble z drewna. Oczywiście warunkiem jest wykonanie ich z wysokiej jakości plastiku, który jest twardy, ale w miarę elastyczny. Plastikowe meble do ogrodu mają to do siebie, że są tanie i trwałe. Można je trzymać na mrozie i upale bez obaw, że coś się zepsuje - wystarczy wybrać dobrej jakości plastik.

Wybierając idealny materiał na meble ogrodowe, zawsze poza estetyką kierujmy się indywidualnymi potrzebami. Wybierajmy taki materiał, o który będzie nam łatwo zadbać i który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku