E-zakupy nie są już żadną nowością, jednak zakupy spożywcze przez Internet ciągle budzą wątpliwości. Czy warto? W jaki sposób wybrać dobry sklep? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o spożywczych e-zakupach!

To bardzo wygodne

Największą zaletą zakupów przez Internet jest ich wygoda. Tyczy się to również zakupów spożywczych. W końcu sklepy stacjonarne rzadko kiedy kojarzą się z komfortem. Zazwyczaj jest zupełnie na odwrót.

Musimy do sklepu dojechać. Musimy szukać produktów na nieuporządkowanych półkach. Musimy też swoje odstawać w kolejce. Czasami musimy też pogodzić się z niemiłą obsługą. I na koniec… musimy z zakupami wrócić do domu.

A co jeśli powiem, że wcale nie musimy? E-zakupy rozwiązują wszystkie te problemy. Możesz je zrobić w każdym momencie i to nie wychodząc z domu!

Możesz zaoszczędzić

Warto podkreślić, że wbrew obiegowej opinii, e-zakupy mogą być źródłem oszczędności. Trzeba tylko być świadomym klientem i wybrać odpowiedni sklep.

Nie brakuje oczywiście supermarketów online, które zawyżają ceny. Na szczęście zdecydowana większość skupia się na tym, aby ceny były konkurencyjne w porównaniu do oferty sklepów stacjonarnych.

A co z promocjami? To mit, że nie ma ich w internetowych sklepach. Są wręcz na porządku dziennym!

“Produkty są na pewno nieświeże…”

Niektórzy boją się, że produkty spożywcze kupione przez Internet nie mogą być świeże. W końcu trzeba je dostarczyć, a wszyscy wiemy, jak to jest z dostawami. No właśnie, wiemy tylko pozornie. Dobry supermarket online realizuje dostawę w ciągu 24h i dba o to, aby wszystkie produkty były właściwie zapakowane. W takim wypadku nie ma mowy o nieświeżości.

Jaki supermarket online jest dobry?

Kilka razy zostało już podkreślone, że kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego supermarketu online. Tylko jak go znaleźć? Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia opinii o danym sklepie. Jeśli są dobre, supermarket raczej cię nie zawiedzie.

Następnie sprawdź, czy w razie problemu szybko uzyskasz pomoc. Brzmi skomplikowanie, lecz jest naprawdę proste. Wystarczy weryfikacja tego, czy nawiązanie kontaktu z obsługą jest łatwe. Najlepiej, aby na stronie podany był numer telefonu, tak jak na Bdsklep.pl. Zejdź na dół strony głównej, a twoim oczom ukaże się numer zapisany większą czcionką. Masz więc pewność, że problem zostanie rozwiązany szybko i na pewno nie zostaniesz obsłużony przez robota (jak w przypadku wiadomości elektronicznych).

Pobieżnie sprawdź też asortyment. Im większy, tym większe szanse, że kupisz, czego szukasz. Najlepiej, aby sklep ci to zadanie ułatwiał, dzieląc swoje produkty na odpowiednie kategorie. Nie wiesz, jak to wygląda? Ponownie sprawdź wcześniej wspomniany Bdsklep. Już na stronie głównej znajdziesz kategorie produktów, więc nie musisz niczego poszukiwać.

Pamiętaj, warto robić zakupy spożywcze przez Internet, ale trzeba być też rozsądnym. Dobry sklep to dobre zakupy!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku