Chciałbyś zorganizować chrzciny, komunię, okrągłą rocznicę ślubu czy urodziny, ale uważasz, że taka impreza kosztuje fortunę? Nie musi tak być! W niniejszym artykule podpowiemy, jak organizować przyjęcia okolicznościowe, które nie obciążają nadmiernie portfela.

Nie każdy ma możliwość wyprawienia przyjęcia w domu. Mały metraż oznacza, że albo lista gości musi się znacznie skrócić, albo zaproszeni nie będą czuć się komfortowo ze względu na ograniczoną przestrzeń. Poza tym imprezy domowe to również same obowiązki: porządki, ciągłe doglądanie gości, niekończące się wizyty w kuchni, podgrzewanie potraw, czy serwowanie dań. Dlatego najlepszą decyzją jest wybór odpowiedniego lokalu, w którym obsługa profesjonalnie zaopiekuje się twoimi gośćmi, pozwalając ci czerpać radość z rodzinnej imprezy. Czy jednak restauracja nie nadszarpnie domowego budżetu? Nie musi! Ale trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać z głową!

1. Oszacuj budżet i zrób listę gości

Każdy chce dzielić się szczęściem i biesiadować do białego rana z całą rodziną oraz znajomymi. Czasem dobrze jest jednak mierzyć siły na zamiary. Choć na pewno nie chcesz nikogo pominąć, lepiej dobrze sprawdź stan konta i oszacuj, czy aby na pewno stać cię, by zaprosić wszystkich dalekich kuzynów, znajomych z pracy i sąsiadów. W tym celu zastanów się, ile jesteś w stanie przeznaczyć na imprezę, a następnie stwórz listę gości. Jeśli chcesz dokładnie oszacować budżet, zerknij na stronę pod linkiem: https://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/. Znajdziesz tam cennik przyjęć oraz przykładowe ceny potraw. Dzięki nim łatwiej będzie ci określić potencjalne koszty imprezy.

2. Wybierz odpowiednią restaurację

Jeśli masz już gotową listę gości, możesz teraz przejść do kolejnego etapu – selekcji lokali. Pamiętaj, aby nie wybierać za dużej restauracji, bo zaproszone osoby „znikną” w jej rozległej przestrzeni. Takie miejsce nie będzie ani przytulne, ani sprzyjające konwersacjom. Ponadto im większa restauracja, tym wyższy koszt jej wynajmu. Godnym uwagi i niedrogim lokalem, zwłaszcza jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, będzie pizzeria – Szkutnia (znajdziesz ją pod linkiem: https://www.szkutnia.waw.pl/). Jest to elegancki lokal, w którym miło spędzisz czas z rodziną oraz znajomymi. Dzięki prostemu, ale i niezwykle przytulnemu wystrojowi nie musisz inwestować pieniędzy w zdobienia czy dodatkowe bibeloty. Swoją drogą, ten czynnik zawsze warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej knajpy.

3. Nie przesadzaj z menu

Wybierając lokal koniecznie sprawdź jego menu. Zorientuj się jakie są ceny, porcje, a także czy występują zniżki w przypadku organizowania przyjęcia na większą liczbę osób. Nie warto również przesadzać z liczbą potraw, a także z ich wymyślnością. Najczęściej sprawdzają się klasyczne, proste i znane wszystkim potrawy. Jeśli szukasz ciekawych i smacznych dań, by stworzyć własną listę, koniecznie zajrzyj po garść inspiracji na adres: https://www.szkutnia.waw.pl/pl/menu/.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku