Ilość kobiet, która chciałaby skupić się na zdrowym trybie życia rośnie w zastraszająco pozytywnym tempie. Nie da się ukryć, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia, jakie dla dobrego i długiego życia ma to, co się je. Niestety nie wszyscy są mistrzami patelni, nie wszyscy także mają czas na przygotowanie 5 wartościowych posiłków w ciągu dnia. Z tego też powodu catering dietetyczny wydaje się dobrym pomysłem.

 

  1. Catering dietetyczny to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zdrowo jeść.

  2. Sprawdzone posiłki, regularna dostawa i zróżnicowane opcje dietetyczne zachęcają do tego rozwiązania coraz więcej osób.

Jestem tym, co jem

Składniki odżywcze, jakie codziennie organizm przyjmuje wraz z jedzeniem mają fundamentalny wpływ na siłę, gotowość do pracy, odporność, samodyscyplinę, a nawet optymizm. Kolejne badania tylko potwierdzają to, co część osób wiedziała już od dawna. Jesteśmy tym, co jemy i to właśnie spożywane pokarmy w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie i siłę do pracy. Im człowiek zdrowiej się odżywia, tym większą uwagę przywiązuje do jakości swojego życia. Regularne posiłki, eliminacja niezdrowych nawyków żywieniowych, odpowiednie ilości witamin i minerałów dostarczane razem z pokarmami sprzyjają wdrażaniu kolejnych zdrowych nawyków. Dieta nie zawsze musi być związana jedynie z redukcją wagi, często ma ona prowadzić jedynie do poprawy wewnętrznej gospodarki żywieniowej i dostosowania jej do potrzeb organizmu. Coraz więcej osób zdaje sobie także sprawę z tego, że aby chudnąć, trzeba jeść. Dieta to nie głodówka i forma dla kary dla organizmu, a troskliwa opieka nad nim. Dobrze dobrana i skomponowana dieta to przyjemność, która przekłada się na lepsze samopoczucie każdego dnia.

Jak to zrobić na co dzień?

Niekażda kobieta ma czas i możliwości, aby przygotowywać sobie codziennie 5 posiłków. O ile nawet drugie śniadanie i podwieczorek można uczynić przekąską z owoców lub orzechów, o tyle pozostałe 3 główne posiłki w ciągu dnia powinny być maksymalnie wartościowe i świadomie skomponowane. Wiele mówi się dzisiaj o dobroczynnym działaniu śniadań białkowo-tłuszczowych, przemyślanych kompozycjach obiadowych, lekkich kolacjach. Jednym z rozwiązań jest przygotowywanie posiłków poprzedniego dnia wieczorem, natomiast nadal nie wszystkim to wychodzi. Nie bez powodu rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest Catering dietetyczny Fit King.

Jak działa catering dietetyczny?

Wchodząc na stronę https://fitking.pl/gdansk/, pierwsze co robi klient, to wybiera interesującą go opcję cateringu. Do wyboru są opcje: klasyczna, wegeteriańska, bezglutenowa, bez laktozy oraz różne ich kombinacje. W przypadku osób uczulonych na laktozę i gluten opcje cateringu opartego o to rozwiązanie zwalniają z konieczności każdorazowego oznaczania glutenu lub laktozy jako składnika do eliminacji. Następnie należy wybrać kaloryczność i okres zamówienia. Wystarczy już tylko sfinalizować zamówienie i podać adres dostawy. Samo zamówienie diety jest łatwe, różnorodność opcji dietetycznych ułatwia dostosowanie jej do potrzeb konkretnej osoby, a codzienna dostawa pod drzwi ułatwia regularne przyjmowanie posiłków. 

Plusy cateringu dietetycznego

Przyglądając się przykładowemu menu zamieszczonemu na https://fitking.pl/gdynia/, można zmienić myślenie o diecie. Posiłki są atrakcyjne, smaczne i pożywne. Z pewnością nie mają nic wspólnego z przysłowiowym liściem sałaty, którym miałyby się żywić kobiety na diecie. Oprócz tego, że catering dietetyczny zapewnia zdrowe i pełnowartościowe posiłki, to przyzwyczaja jednocześnie organizm do innego typu jedzenia. Regularne ich spożywanie uczy organizm regularnej pracy. A kompletny zestaw na cały dzień chroni przed niespodziewanym "cheat meal", który zniszczył już niejedną dietę.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku