Nie jest prawdą, że zabieg korekty nosa jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla kobiet. Musimy bowiem wiedzieć, że na tego typu zabieg, decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Stereotypowe podejście do tego tematu, które zakłada, że tylko i wyłącznie kobiety poddają się operacjom korekty nosa, wynika przede wszystkim z faktu, że to jednak kobiety stanowią większy procent pacjentek klinik medycyny estetycznej. Musimy jednak jasno określić jedną rzecz: zabieg korekty nosa może wykonać każdy, niezależnie od płci. Należy jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy podejmujemy taką decyzję.

Przede wszystkim – odpowiednie przygotowanie do zabiegu

Korekcja nosa to zabieg, który może i powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza chirurga. Nie może być on zatem wykonany w salonie urody czy u kosmetyczki. Jeśli takie miejsca oferują podobne usługi, nie należy w ogóle brać ich pod uwagę. W klinice medycyny estetycznej Timeless, a zatem miejscu, w którym pracują lekarze i pielęgniarki z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, taki zabieg może być bezpiecznie wykonany. Bardzo istotne jest także to, aby pamiętać o tym, jak wygląda proces przygotowania się do takiego zabiegu. Zawsze konieczny jest wywiad, przeprowadzony przez lekarza. Zapyta on, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, jak również poinformuje pacjenta, jak będzie przebiegał proces gojenia się ran i schodzenia opuchlizny po zabiegu.

Po drugie – wskazania do wykonania zabiegu korekty nosa

Nie jest też tak, że korekcja nosa to zabieg, który wykonywany jest tylko i wyłącznie z przyczyn, związanych z chęcią poprawy wyglądu naszego nosa. Bardzo często tego rodzaju zabieg wykonujemy, kiedy np. doznamy urazu nosa na skutek złamania. Nierzadko też, wszelkie schorzenia związane z wyglądem skóry nosa, jak również ustawieniem przegrody nosowej, także stają się przyczynkiem do podjęcia decyzji o wykonaniu operacji korekty nosa. Nie jest zatem tak, jak większość osób sądzi, że zabieg, jakim jest korekta nosa, jest tylko i wyłącznie fanaberią. Nierzadko jest on koniecznością, która podyktowana jest poprawą stanu naszego zdrowia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku