Każdy producent czapek ma w swojej ofercie modele zimowe, jesienne i wiosenne. Po te ostatnie z przyjemnością sięgamy już w pierwsze cieplejsze dni roku. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać stylową czapkę właśnie na wiosnę, to podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Idealna czapka wiosenna a jakość wykonania

Jeżeli chcesz mieć w swojej szafie modną i wygodną czapkę wiosenną, pamiętaj, aby przy porównywaniu ofert producentów zwrócić uwagę na:

  • wykończenie – producent czapek powinien zadbać o staranne wykończenie produktu, bo w przeciwnym razie czapka nie posłuży Ci długo,
  • rodzaj materiału – ważne, aby był miękki w dotyku, dobrej jakości i nie gryzł,
  • czy czapka zapewnia ochronę przed chłodem – pierwsze wiosenne dni mogą być chłodne, dlatego producent czapek powinien mieć w ofercie czapki z wywinięciem (chronią one uszy).

Nie bez znaczenia jest też miejsce uszycia czapki. Producent czapek wiosennych Jakob! ma w ofercie nakrycia głowy, które zostały uszyte w Polsce.

Wiosną w modzie jest kolor

Pierwsze słoneczne dni w roku to czas, gdy warto porzucić szare i ciemne dodatki na rzecz kolorowych. Zacząć warto choćby od czapki. Producent czapek Jakob! ma w swojej ofercie szeroki wybór czapek w różnych kolorach. Oferta przygotowana na wiosnę to przede wszystkim czapki w intensywnych, soczystych odcieniach.

W sezonie wiosna/lato 2019 szczególnie modne będą następujące kolory: żółty, różowy, biały, sprany niebieski i zielony. Właśnie takie barwy dominowały na pokazach mody zorganizowanych przez największe domy mody na świecie.

Fason czapki też ma znaczenie

Jakość uszycia czy kolor to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Każdy producent czapek wiosennych proponuje różne fasony. W sezonie wiosna/lato 2019 szczególnie modne będą czapki typu smerfetki, czapki z pomponem (i w wersji z dwoma pomponami), ogromne kapelusze i oczywiście ponadczasowe czapki z daszkiem.

Na którą czapkę się zdecydować? Czapki z pomponem to ponadczasowa klasyka. Co więcej, ten fason pasuje każdemu. Jeżeli jednak lubisz się wyróżniać, rozważ zakup czapki-smerfetki lub wspomnianego kapelusza. Te ostatnie powracają do łask i trzeba przyznać, że w zestawieniu z każdą sukienką prezentują się wyjątkowo elegancko.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku