Każda kobieta chce mieć zadbane i ładne paznokcie. Ostatnio bardzo popularny stał się manicure hybrydowy. Decyduje się na niego największa liczba kobiet. Jest to wspaniały i trwały sposób stylizacji paznokci bez żadnych odprysków i uszkodzeń. Pełny, lśniący kolor może się utrzymać nawet kilka tygodni!

Manicure hybrydowy - najważniejsze informacje

Lakiery hybrydowe to produkty będące na pograniczu żeli i tradycyjnych lakierów. Wyglądają one jak zwykłe lakiery do malowania paznokci jednak ich aplikacja i właściwości bardziej przypominają żele. Hybrydy nie zastygają same, należy je utrwalić pod specjalną lampą UV lub LED. Jednak są dużo łatwiejsze do usunięcia niż żele. Wystarczy odmoczyć je w acetonie lub w specjalnym płynie. 

Malowanie paznokci za pomocą lakierów hybrydowych przebiega kilku etapowo. Najpierw należy delikatnie zmatowić płytkę paznokcia polerką i odtłuścić ją tzw. cleanerem. Następnie, na dobrze przygotowaną płytkę trzeba nałożyć warstwę przeźroczystego lakieru bazowego i utrwalić ją w lampie.
Kolejnym etapem jest aplikacja wybranego koloru. Zależnie od wybranej marki trzeba nałożyć jedną lub dwie warstwy produktu, aby uzyskać odpowiednie krycie. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie lakieru nabłyszczającym lub matującym topem i ponowne utrwalenie w lampie. Kiedy paznokcie są już gotowe trzeba je ponownie przetrzeć cleanerem, aby zmyć z nich lepką warstwę tzw. warstwę dyspresyjną. Wyjątkiem jest specjalny top no wipe, który nie wymaga przecierania. Manicure hybrydowy można wykonać samemu w domu lub skorzystać z usług kosmetyczki.

Manicure hybrydowy a inne rodzaje manicure

Manicure hybrydowy wyróżnia się na tle innych znanych metod zdobienia paznokci jak np.:

  • manicure klasyczny - jest to chyba najstarsza metoda zdobienia paznokci, polegająca na dokładnym przygotowaniu dłoni, a następnie pomalowaniu paznokci zwykłym lakiem, który można usunąć za pomocą zmywacza. Taki manicure może się utrzymywać około 4- 10 dni, jednak często już po bardzo krótkim czasie widać pierwsze odpryski. Klasyczne lakiery niekiedy bardzo długo schną, przez co można przez przypadek je uszkodzić. Ponadto, produkty po stosunkowo niedługim czasie są niezdatne do użycia.
  • manicure żelowy - do niedawna to najbardziej popularna metoda zdobienia paznokci, cechuje się dużą trwałością i wytrzymałością. Paznokcie żelowe mogą się utrzymać nawet do 3 tygodni. Przy pomocy żeli możliwe jest przedłużenie i odbudowanie płytki paznokcia oraz jego utwardzenie. Jest to szczególne pożądane przez kobiety, które mają problem z zapuszczeniem paznokci.
  • manicure akrylowy - to jeszcze jedna metoda zdobienia paznokci, o której warto wspomnieć, polega na utwardzaniu paznokci za pomocą specjalnego proszku, który zasycha bez potrzeby użycia lamp. Często jednak akryl nie prezentuje się naturalnie na paznokciach, jest też trudniejszy do ściągnięcia.

Manicure hybrydowy jest przeznaczony dla każdego. Lakiery długo trzymają się na paznokciach i nawet po dłuższym czasie prezentują się perfekcyjnie. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która nie niszczy paznokci, utwardza je, a nawet wzmacnia. Używając specjalnych baz można także przedłużyć płytkę paznokcia o kilka milimetrów. Lakiery hybrydowe nie zasychają ani nie zmieniają konsystencji, dzięki czemu są odpowiednie do użycia przez długi czas. Dzięki temu, że nie schną same, można poprawiać każdą warstwę dowolną ilość razy przed użyciem lampy.

Ponadto, na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów lakierów do paznokci, dzięki czemu za każdym razem paznokcie mogą wyglądać oryginalnie i zachwycająco.  Warto skorzystać  ze strony lakieryhybrydowe.pl, gdzie znajduje się duży wybór produktów związanych z manicure hybrydowym. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Manicure

Wersja do druku