Zarówno damskie, jak i męskie włosy wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Składają się na nią zarówno podstawowe zabiegi, jak i długie, specjalistyczne kuracje. Wszystko zależy od potrzeby danej osoby, kondycji jej włosów, ale także od tego, na jakie preparaty i zabiegi zechce się zdecydować. Przyjrzyjmy się trzem najpopularniejszym, profesjonalnym preparatom.

Podstawa, czyli szampon

Wybierając dla siebie szampon do włosów, ludzie na co dzień zwykle kierują się jego zapachem i podstawową właściwością. Jedni decydują się na taki, który odbudowuje zniszczone włosy, inni na taki, który przedłuża trwałość koloru. Panie dobierają często do tego odpowiednie odżywki.

Jednak powszechnie dostępne szampony do włosów nie mają tak dobrych składników, jak te, które wykorzystywane są profesjonalnie. W tych ostatnich znaleźć można składniki aktywne, które wyraźnie poprawią kondycję włosów, a także skóry głowy. Zwłaszcza osoby borykające się z problemami natury alergicznej czy łuszczycą powinny sięgnąć po profesjonalne szampony do włosów, które pomogą im w walce z zaczerwienieniem i dyskomfortem.

Odbudowa i odżywianie

Tajemnica pięknych, zdrowych, lśniących włosów tkwi jednak nie tylko w szamponie, ale także w innych preparatach. Stworzone przez ekspertów olejki czy serum zawierają całe bogactwo witamin, minerałów i składników odżywczych. Naniesione na włosy wchłaniają się od nasady aż po same końce, dzięki czemu znacząco poprawiają ich kondycję i wygląd.

Olejki i serum do włosów marek, takich jak Kérastase, to produkty o sprawdzonej, wysokiej skuteczności działania. Zostały przygotowane tak, aby wszystkie składniki odżywcze w nich zawarte tworzyły niemal „bombę witaminową”, co umożliwia otrzymanie wymarzonego efektu.

Na uwagę zasługują także koncentraty rewitalizujące, np. marki Wella,  które stosuje się przed nałożeniem odżywki na włosy. Wzmacniają one efekt działania innych preparatów, przez co poprawa kondycji włosów następuje szybciej i jest wyraźniejsza.

Oksydanty do farb

Piękny wygląd włosów farbowanych to efekt nie tylko wybranego koloru, ale również preparatów, które zostały użyte do jego uzyskania. Kupując zwyczajne, dostępne na półce każdego marketu farby, otrzymuje się produkt z nie do końca znanymi składnikami. Pomimo stosowania się do zaleceń na opakowaniu, samodzielne farbowanie niestety często kończy się uzyskaniem koloru nie takiego, jaki został przewidziany.

Z tych powodów lepiej jest zdecydować się na profesjonalne rozwiązania, w których utleniaczem (aktywatorem) jest woda utleniona. Dodawszy do niej odpowiedniej bazy kolorystycznej, można uzyskać dokładnie taki odcień, jaki jest najbardziej satysfakcjonujący.

Oksydanty do farb marek takich jak Wella czy L'Oréal są gwarancja uzyskania idealnego koloru, który będzie utrzymywał się na włosach przez długi czas. Dodatkowo utrwalony szamponem do włosów farbowanych, zachwyci każdą, nawet najbardziej wymagającą klientkę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku