Ile razy próbowaliście zrzucić nadprogramowe kilogramy? Na samym początku, każdy z nas jest silnie zmotywowany by osiągnąć postawiony sobie cel.

Nasza ekscytacja nowym wyzwaniem cały czas rośnie i jesteśmy zainteresowani różnorodnymi nowinkami dietetycznymi, poradami jak schudnąć bez efektu jojo itp. Przed przystąpieniem do odchudzania, trzeba się jednak dowiedzieć, jak zacząć zdrowe zrzucanie kilogramów i jak tego nie zaprzepaścić. Dobranie odpowiedniego momentu na odchudzanie to tak naprawdę połowa sukcesu. Jeśli zrobimy to w nieodpowiednim czasie, będziemy mieć do czynienia ze znacznie większym ryzykiem porzucenia przyjętych zasad odchudzania. Pamiętajmy tutaj o tym, że każda próba odchudzania, która kończy się niepowodzeniem, spowalnia naszą przemianę materii i zwiększa ryzyko pojawienia się efektu jojo. Kolejny etap, to postawienie sobie realnych celów. Zamiast ustalać jeden ostateczny cel, rozbijmy go na pośrednie. Dzięki temu zwiększymy swoją motywację i będziemy mogli bardziej kontrolować swoje odchudzanie.

W zdrowym odchudzaniu, powinniśmy tracić do 1 kg na tydzień. Warto zaopatrzyć się nie tylko w wagę, ale także miarę, dzięki której będziemy sprawdzać swoje centymetrowe postępy. Pomiary obwodów ciała powinny być dla nas najważniejsze, ponieważ ćwicząc, budujemy mięśnie, których objętość jest mniejsza w porównaniu do objętości takiej samej masy tkanki tłuszczowej. Kolejny etap dotyczy wprowadzanych zmian. Postawmy na metodę małych kroczków. Wprowadzenie drastycznych zmian i postawienie sobie różnorodnych nierealnych zakazów zwiększy stres i w efekcie możemy nie podołać wyzwaniu. Kolejny krok to oczywiście odpowiednia dieta i zmiana swoich nawyków żywieniowych. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne potrzeby. Jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w kuchni, nie potrafisz gotować lub po prostu nie masz czasu na wcześniejsze przygotowywanie posiłków, zdecyduj się na katering dietetyczny.

Znakomitym przykładem jest katering dietetyczny, który dopasowuje dietę do określonych potrzeb i preferencji. W ofercie znajdziemy różnorodne diety, skierowane do konkretnych osób. Jeśli zmagasz się z alergią lub nietolerancją pokarmową, przez co cały czas się zastanawiasz czy zdecydowanie się na taki katering dietetyczny będzie odpowiednim wyborem – nie musisz się już martwić! W ofercie firm kateringowych znajdziesz specjalistyczne diety dla osób, które pragną złagodzić swoje objawy nietolerancji pokarmowej i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Dieta bez laktozy, dieta bezglutenowa, dieta z niskim indeksem glikemicznym czy też dieta bez laktozy i glukozy – to tylko kilka przykładów możliwych diet. Przez dopasowaniem diety do indywidualnych potrzeb, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z dietetykiem, który dopasuje cały jadłospis, biorąc pod uwagę wcześniej ustalone wytyczne. Oprócz odpowiedniej diety, pamiętaj także o aktywności fizycznej, która wspomoże odchudzanie, ureguluje przemianę materii, poprawi kondycję i wygląd, a także zadba o dobre samopoczucie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pumpernikiel indeks glikemiczny

Wersja do druku